Aktualności

Skillersi o co-livingu i co-workingu

2019-07-03

Ruszyła druga edycja programu Skillersi. Tym razem interdyscyplinarne zespoły poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości co-livingu oraz co-workingu.

Tym razem nasi Skillersi zajmują się ideą współdzielenia (ang. sharing economy), która zdobywa na świecie coraz więcej zwolenników. Dla nowoczesnych, podążających za trendami firm oznacza ona nie tylko praktyczne rozwiązania, ale też wymierne oszczędności i swego rodzaju styl bycia. Coraz więcej firm decyduje się na co-working, czyli dzielenie przestrzeni z innymi. Pozwala im to optymalizować koszty i dostosować powierzchnię do aktualnych potrzeb.

W przypadku co-livingu mówimy o budynku, w którym mieszczą się mikroapartamenty na wynajem i mocno rozbudowane części wspólne. To często domy przypominające atmosferą akademiki czy hostele, oferujące pełną gamę udogodnień oraz przestrzeni dzielonych z współlokatorami. Wspólne mieszkanie pod jednym dachem z pozornie obcymi ludźmi przestaje być domeną studentów. To już trend podbijający Europę i Amerykę.

Do drugiej edycji programu Skillersi zaprosiliśmy 11 wyróżniających się uczestników prowadzonych przez nas warsztatów Design Thinking. Uczestników dobraliśmy tak, aby reprezentowali wiedzę z różnych dyscyplin, które studiują. W ciągu niemal trzech miesięcy, od czerwca do września, będą oni poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z tym jak ludzie mieszkają oraz jak pracują i jakie korzyści przynosi co-living oraz co-working.

Program Skillersi został podzielony na pięć etapów:

  • badania,
  • identyfikowanie wyzwań,
  • generowanie pomysłów,
  • prototypowanie
  • testowanie

W pierwszej połowie lipca zespoły skupią się na zbadaniu potrzeb grupy docelowej oraz doprecyzowaniu stojącego przed nimi wyzwania. Następnie skupią się na tworzeniu nowych rozwiązań i ich prototypów. Sierpień, to czas testowania i przygotowania prezentacji finałowych.

Nasze pierwsze dwa spotkania w czerwcu służyły temu, aby uczestnicy mogli się poznać, podyskutować nad wyzwaniami nad którymi przyjdzie im pracować i stworzyć efektywne zespoły. Przed nimi 11 tygodni wspólnej pracy, moderowanej i wspieranej przez naszych ekspertów. Nad przygotowaniem jednego z czerwcowych warsztatów pracowała z nami ekipa Very Human Services.