Aktualności

Skillersi wśród najlepszych

2019-09-19

Nasz program edukacyjno-biznesowy Skillersi zdobył II nagrodę w konkursie na Innowację Edukacyjną Roku 2019 organizowanym przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych.

Innowacja Edukacyjna Roku to konkurs promujący najbardziej innowacyjne i kreatywne rozwiązania rozwojowe dla biznesu. Skillersi  właśnie temu służą. W ostatniej edycji, prowadzony przez naszych ekspertów, multidyscyplinarny zespół opracował innowacyjne rozwiązania z zakresu co-workingu i co-livingu.

Czym są Skillersi

Skillersi to program, w którym zespoły studentów, doktorantów i pracowników naukowych zdobywają doświadczenie i praktyczną wiedzę biznesową pracując nad wyzwaniami stawianymi przez różne firmy współpracujące z PPNT. W tej edycji Skillersi pracowali metodą Design Thinking. Badali potrzeby użytkowników w obszarach co-workingu i co-livingu oraz poszukiwali rozwiązań dotykających problemów tej branży. Przy wsparciu ekspertów PPNT, zespołu Very Human Services oraz Grupy OLX , zaprojektowali  algorytmy i narzędzia strukturyzujące pracę w przestrzeniach co-workingowych. Stworzyli także pakiet gier integracyjnych, opartych na rywalizacji. Dodatkowo zaprojektowali rozwiązanie umożliwiające, już na etapie poszukiwania mieszkania, znaleźć dobrych, zgodnych z naszymi zainteresowaniami i trybem życia współlokatorów.

Skillersi dla biznesu

Skillersi to możliwość pracy z zaangażowanymi i kreatywnymi osobami, które, prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców PPNT, realizują postawione przed nimi zadania (rozpoznają problem, tworzą innowacyjne rozwiązania itp.). Firma dostarczająca problem biznesowy otrzymuje gotowe rozwiązania bądź praktyczną wiedzę możliwą do zaimplementowania. Uczestnicy programu otrzymują natomiast wsparcie na początkowym etapie kariery oraz szansę np. na zdobycie stażu w PPNT lub firmie współpracującej. Co ważne, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów finansowych w związku z udziałem w programie.

Finalistów Konkursu na Innowację Edukacyjną 2019 wyłoniono podczas Kongresu KEP Gratulujemy!