Aktualności

Śnieżny koniec roku w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2019-12-03

Dni robią się coraz krótsze, tym bardziej zachęcamy Was do spędzenia ich aktywnie w przestrzeni naszego Laboratorium! Na koniec roku Laboratorium Wyobraźni PPNT przygotowało moc atrakcji, dzięki którym poznacie zimę od zupełnie nowej strony. Zachęcamy abyście razem z nami poznali naukowe sekrety zimy.  W grudniu będziemy dla Was we wszystkie weekendy, a każdy mały naukowiec znajdzie coś dla siebie.

  • Najmniejszych i najmłodszych chemików zapraszamy do pomocy w Laboratorium Świętego Mikołaja, w którym zrobimy śnieżne glutki i gipsowe prezenty dla najbliższych. (Dzień Najmniejszego Odkrywcy 7, 21 grudnia).
  • W ramach Experymentarium będziemy zdradzać wszystkie najzimniejsze zimowe zagadki. Wywołamy śnieg i stworzymy sztuczne kryształy, zatroszczymy się również o naszych ptasich przyjaciół, zachęcamy do udziału w zajęciach:

         Podróż w głąb komórki (1 grudnia)

         Zimowe Laboratorium ( 8  Grudnia)

         Lodowe królestwo (15 grudnia)

         Ptasie przysmaki (22, 29 grudnia)

  • Ostatnie tegoroczne spotkanie spędzimy w prawdziwie nieziemskim stylu. W sobotę 28 grudnia stworzymy własne LEGOopowieści. Zobaczymy także to, czego nie widać, obserwując niebo w naszym Planetarium (Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów 28, 29 grudnia).

Jesteśmy już gotowi na powitanie Nowego Roku, dlatego zachęcamy do zapisów również na noworoczne warsztaty.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie >>>.

Śnieżny koniec roku w Laboratorium Wyobraźni- Bilety i opisy atrakcji

Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić, zapraszamy!