Aktualności

Spotkanie Wielkopolskiego Klubu Kapitału w PPNT

2023-10-20
Wielkopolski Klub Kapitału w PPNTWielkopolski Klub Kapitału to organizacja zrzeszająca wybitnych przedsiębiorców z regionu. Wczoraj Poznański Park Naukowo-Technologiczny miał przyjemność być gospodarzem comiesięcznego spotkania członków.

 

Gospodarzem spotkania Wielkopolskiego Klubu Kapitału był Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego prof. Hieronim Maciejewski, który opowiedział obecnym o ogólnej działalności PPNT.

Poruszono tematy z zakresu obsługi projektów, motywu ważnego dla rozwijających się firm. Skupiono się szczególnie na błędach jakich należy unikać podczas ich rozliczania i prowadzenia. Swoją ofertę przedstawiło również DataCenter PPNT, które mówiło o bezpieczeństwie oraz przechowywaniu danych i rozwoju informatycznym.

W programie pojawiło się także wystąpienie na temat „Osobowość Technologiczna: punkt przełomowy historii czy zapowiedź cyfrowej apokalipsy?”. Prezentacja tłumaczyła na czym tak naprawdę polega sztuczna inteligencja oraz w jaki sposób ona powstaje. Pojawił się również temat problemów i wyzwań jakie niesie ze sobą rozwój AI. Tematyka ta wywołała żywą dyskusję na temat przyszłości nie tylko przedsiębiorców, ale również i całego społeczeństwa.

Wielkopolski Klub Kapitału powstał w 1993 roku i od tego czasu wspiera rozwój regionu. Członkowie to przedsiębiorcy o wybitnych cechach, prowadzący odnoszące sukcesy firmy.