Aktualności

Startupowe podsumowanie 2020

2021-01-11

Bez wątpienia 2020 był specyficznym, nieprzewidywalnym i stawiającym nowe wyzwania rokiem. Jesteśmy świadomi, jak wpłynął na działalność wielu firm i branż. PPNT nie zwolnił jednak tempa z sukcesem realizując kilka programów dla startupów.

Nasz międzynarodowy projekt dla startupów  #ScaleupChampions również musiał zmierzyć się nowymi realiami. Cały program wspierający młode firmy z branży deep- tech uległ transformacji oraz reorganizacji działań. Daliśmy radę i jesteśmy dumni z osiągniętych efektów! Czas na krótkie podsumowanie:
  • Uruchomiliśmy 3 programy wspierające startupy: Program Międzynarodowej Inkubacji, Program Gotowości Inwestycyjnej oraz Program Współpracy Startupów z Korporacjami.
  • Do programów Scale-up Champions zakwalifikowało się ponad 100 najlepszych startupów z całej Europy specjalizujących się w rozwiązaniach dla branży deep-tech.
  • Naszymi partnerami zostało ponad 20 korporacji i 70 przedstawicieli funduszy VC oraz Aniołów Biznesu: PKO Bank Polski, Volkswagen, Schneider Electric, SpeedUp Group, PwC Polska i wiele, wiele innych. Do programu dołączyło tym samym grono topowych mentorów i branżowych ekspertów, którzy szkolą i trenują zakwalifikowane startupy.
  • We współpracy z krajami partnerskimi stworzyliśmy Scale-up Champions Deep-Tech Ecosystem Guide. Przewodnik po ekosystemach wspierających startupy deep-tech z Polski, Litwy, Estonii, Danii oraz Hiszpanii. Zachęcamy do lektury: https://bit.ly/2WRti83
  • Zorganizowaliśmy 8 międzynarodowych webinarów i włączaliśmy się w branżowe wydarzenia, skupiając wokół nich ekspertów, inwestorów, przedstawicieli korporacji i przedsiębiorców, którzy dzielili się doświadczeniami i nawiązywali współpracę ze startupami.
W 2021 roku nie zwolnimy tempa!
Scale-up Champions otworzy kolejne możliwości dla startupów! Będziemy na bieżąco informować Was o nowych inicjatywach.
Więcej informacji o programie: https://www.scaleupchampions.com/

W 2020 roku PPNT rozpoczął również nabór innowacyjnych projektów z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz ICT. Obecnie PPNT wraz  z partnerami m.in.: ValueTech Seed  sp. z o.o. (współpracuje z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej, realizującą program akceleracyjny MIT Enterprise Forum), Enea Innowacje sp. z o.o, czy VC Link sp. z o.o., prowadzi ewaluację biznesową wyselekcjonowanych pomysłów i walidację przyjętych założeń wśród potencjalnych odbiorców danego rozwiązania. Udział w naborze to dla Uczestników nie tylko szansa na pozyskanie kapitału, ale także możliwość nawiązania relacji biznesowych. Wybór innowacyjnego i przełomowego technologicznie projektu celem inwestycji zaplanowany jest na I kwartał 2021 roku.

Fundusz kapitałowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM powstał w ramach projektu o nazwie „InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych oraz komunikacyjnych”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1. Inicjowanie Działalności Innowacyjnej. Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość.