Aktualności

Tydzień z Horyzontem Europa – zaproszenie na webinaria

2021-01-26

tydzień z horyzontemSieć Regionalnych Punktów Kontaktowych Programów Ramowych UE oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych zapraszają na Tydzień z Horyzontem Europa, który odbędzie się online w dniach 8-12 lutego 2021 roku. Wydarzenie będzie obejmowało aż 15 darmowych webinariów, dostępnych dla uczestników w całej Polsce.

 

HORYZONT EUROPA zastąpi obecny Program Ramowy na rzecz badań i innowacji HORYZONT 2020. Proponowany budżet tego mechanizmu w perspektywie 2021-2027 to ok. 95 mld EUR. Jego głównym celem jest wzmocnienie wpływu badań i innowacji na rozwój polityk UE, wsparcie wdrażania innowacji przez europejski przemysł, w tym MŚP, a także sprostanie globalnym wyzwaniom, w tym zmianom klimatu i celom zrównoważonego rozwoju wyznaczonym przez ONZ.

System wsparcia beneficjentów w Polsce tworzy Krajowy Punkt Kontaktowy, działający obecnie w strukturze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, oraz Sieć Regionalnych Punktów Kontaktowych (zlokalizowanych w Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Olsztynie, Szczecinie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu), a także Business Science Poland z siedzibą w Brukseli, również działające w strukturze NCBR.

Sieć Regionalnych Punktów Kontaktowych Programów Ramowych UE oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w ramach wydarzenia Tydzień z Horyzontem Europa zaprasza na 15 webinariów. Poszczególne webinaria prowadzone będą przez ekspertów Punktów Kontaktowych, którzy wspierają beneficjentów w aplikowaniu i realizacji projektów finansowanych z Programu Horyzont Europa. Prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz przekażą najważniejsze informacje pozwalające przygotować się polskim uczestnikom do nowego programu ramowego UE. W gronie prelegentów wystąpi także ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego działającego przy PPNT. W poniedziałek, 8 lutego Paweł Kaczmarek z RPK Poznań poprowadzi webinarium Strategia projektowa Horyzont Europa  – dla naukowca i instytucji.

Program wydarzenia

Rejestracja prowadzona jest niezależnie na poszczególne webinaria przedstawione w programie.

Rejestracja

 

Serdecznie zapraszamy!