Aktualności

Wakacyjne atrakcje w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2020-06-29

Wakacje witamy w lekko deszczowej atmosferze, ale nie psuje nam to planów i humorów. Laboratorium Wyobraźni PPNT przygotowało dla Was wakacyjne atrakcje, które w przyjemny i przystępny sposób przybliżą fascynujący świat nauki.

W lipcu Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza na zajęcia terenowe i warsztaty na świeżym powietrzu. Wakacyjne atrakcje będą czekały na Was zarówno w weekendy, jak i w wybrane dni tygodnia. I chociaż będziemy pamiętać o wszelkich wymogach oraz obostrzeniach sanitarnych, zrobimy wszystko, abyście mogli chociaż na chwilę zapomnieć o ciut kłopotliwej  rzeczywistości i poczuć zew przygody!

A oto wakacyjny rozkład jazdy Laboratorium Wyobraźni PPNT:

  • 1, 25 lipca- NIEZWYKŁE CECHY ZWYCZAJNEJ WODY- WARSZTATY POD CHMURKĄ

Woda to substancja niezwykła, a przy tym, ze względu na swą dostępność, bardzo łatwa w obserwacji i badaniu. Jej zachowanie trudno na pierwszy rzut oka w oczywisty sposób wytłumaczyć. W trakcie zajęć staniecie się odkrywcami, którzy za pomocą prostych narzędzi będą badać jej niezwykłe właściwości.

  • 4, 29 lipca- SEKRETY DOLINY WARTY, CZYLI TERENOWA PRZYGODA

Zapraszamy do wyprawy, podczas której zbadacie niezwykłe nadwarciańskie cuda przyrody. Trasa pieszej wędrówki poprowadzi nas przez łąki, łęgi i liczne rozlewiska wodne zamieszkane przez różnorodne gatunki roślin i zwierząt.

  • 9, 18 lipca- NIE TRAĆ GŁOWY, CZYLI WSTĘP DO SURVIVALU

Podczas zajęć przygotujecie się do wakacyjnych podróży na łono natury. Dowiecie się, jak radzić sobie w dziczy poruszając się bez mapy, budując schronienie i rozpalając ogień „z niczego”. Obiecujemy, że gdy znajdziecie się z dziką przyrodą sam na sam, zachowacie stalowe nerwy.

  • 11, 24 lipca- PYTAMY ŻUKA, CO PISZCZY W TRAWIE – WARSZTATY POD CHMURKĄ

Podczas warsztatów dowiecie się wiele o ekologii, zbadacie też ciekawe powiązania między różnymi organizmami. Zbudujecie także piramidę troficzną – pokaże ona,  co może się stać, gdy znikną ptaki lub dżdżownice. Poznacie również naturalne sposoby na sprawdzanie czystości powietrza.

  • 14 lipca- WODNE STWORY I POTWORY – WARSZTATY PRZYRODNICZE NAD RZEKĄ I JEZIOREM

Podwodny świat skrywa wiele tajemnic. Postaramy się więc także zajrzeć pod powierzchnię wody i rozwikłać dla Was kilka ukrytych tam zagadek. W trakcie odbywających się na świeżym powietrzu warsztatów przyrodniczych poznacie różne zwierzęta i rośliny, które wykształciły najdziwniejsze przystosowania do życia w środowisku wodnym.

 

Z myślą o grupach zorganizowanych, przygotowaliśmy dedykowane właśnie im zajęcia:
  • Piesze wędrówki z Laboratorium Wyobraźni – odkryjecie wyjątkowe obszary przyrodnicze, poznając różne rośliny i zwierzęta pod okiem eksperta w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Wyprawy przyrodnicze warto uzupełnić o rozgrzewkę… umysłową! Dla tych, którzy lubią gimnastykę mózgu, przygotowaliśmy również warsztaty logiczno- matematyczne pod chmurką.

  • Mobilne Laboratorium Wyobraźni – warsztaty wyjazdowe realizujemy zarówno w Poznaniu, jak i w okolicznych miejscowościach. Organizujemy spotkania tematyczne dla grup półkolonijnych – dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i badacze!

Bilety dostępne na stronie

Serdecznie zapraszamy!