Aktualności

Wyłoniliśmy laureatów III edycji konkursu FUND_AKCJA

2019-03-08

Freepik_Money_na www

Znamy już laureatów tegorocznej Fund_Akcji. 7 marca wyłoniliśmy 13 projektów, które w sumie otrzymają 100 tysięcy złotych dofinansowania. Uroczysty finał konkursu Fund_Akcja, odbędzie się 20 marca o godz. 13:00 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W tym roku wpłynęło do nas 76 zgłoszeń w ramach konkursu Fund_Akcja. Z niemal wszystkich wydziałów UAM oraz innych jednostek organizacyjnych. 86% wniosków stanowiły projekty zgłoszone przez studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu, a 14% przez organizacje zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego i działające na rzecz Uniwersytetu.

Najwięcej zgłoszonych projektów dotyczyło inicjatyw upowszechniających osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, wydawnictwa naukowe itp. W sumie wpłynęło 38 takich wniosków. Pozostałe dziedziny to:

  • Popularyzacja nauki lub przedsiębiorczości (25 wniosków),
  • Projekty kulturalne (10 wniosków) oraz
  • Rozwijanie współpracy nauki z gospodarką (3 wnioski).

Wierzymy, że dofinansowanie przyznane przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny pozwoli Laureatom konkursu zrealizować założone cele. Konkurs Fund_Akcja wspiera inicjatywy popularyzujące naukę, nawiązujące współpracę na linii nauka-biznes, kulturalne oraz upowszechniające osiągnięcia aktywnej społeczności akademickiej.

Szczegóły Konkursu Fund_Akcja oraz lista laureatów znajdują się TUTAJ .

Wszystkim, którym tym razem się nie powiodło, zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu FUND_AKCJA, o których będziemy informować na bieżąco.

fot.: freepik.com