Aktualności

Wyzwania HR-owe wśród startupów – zaproszenie do udziału w badaniu

2021-02-05

Wyzwania HR-oweJesteśmy partnerem badania, na podstawie którego powstanie bezpłatny raport dotyczący wyzwań HR-owych wśród startupów i rozwijających się firm technologicznych. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie świadomości ekosystemu startupowego w Polsce oraz zidentyfikowanie, z jakimi wyzwaniami HR-owymi muszą się mierzyć założyciele i managerowie szybko rozwijających się firm technologicznych.

Trwa kompleksowe badanie na temat wyzwań HR-owych wśród startupów i szybko rozwijających się firm technologicznych. Inicjatywa posłuży stworzeniu bezpłatnego raportu ukazującego problemy, z jakimi borykają się startupy w obszarach związanych z budowaniem zespołu, motywowaniem pracowników, a także wspieraniem rozwoju liderów.

Badanie wyzwań HR-owych

Udział w badaniu polega na wypełnieniu formularza online. Zestawienie dwunastu pytań, z których składa się formularz, dotyka tematów, z którymi często muszą się zmierzyć zarówno młode, jak i dojrzałe startupy oraz firmy technologiczne. Należą do nich zarówno kwestie związane z tworzeniem zespołów, jak i rozwiązywaniem konfliktów. Kluczowe są także sposoby przyciągania wysokiej klasy specjalistów oraz wyzwania związane z utrzymaniem motywacji pracowników na odpowiednim poziomie. Badanie ma na celu także analizę efektywności oraz zadowolenia founderów i managerów startupów z outsourcowanych przez nich działań HR-owych, realizowanych przez wyspecjalizowane firmy. Formularz będzie otwarty do 15 lutego. Natomiast publikacja, w formie bezpłatnego raportu, ukaże się pod koniec lutego.

Formularz

Kto może wziąć udział w badaniu?

W badaniu mogą wziąć udział startupy i firmy technologiczne z każdego sektora i na każdym etapie rozwoju. Celem inicjatywy jest zbudowanie świadomości ekosystemu startupowego w Polsce oraz zidentyfikowanie, z jakimi wyzwaniami HR-owymi muszą się mierzyć założyciele i managerowie szybko rozwijających się firm. Pomysłodawcy badania mają nadzieję, że opracowywana publikacja pozwoli uniknąć obecnym i przyszłym startupom problemów w organizacji. Każdy może mieć swój wkład w powstawanie raportu i wesprzeć rozwój społeczności startupowej, wystarczy poświęcić pięć minut na wypełnienie krótkiego i anonimowego formularza.

Organizatorzy

Inicjatorem badania jest firma HR Hints z Krakowa, na czele której stoi Róża Szafranek związana ze światem startupów od wielu lat. ,,Branża startupowa cechuje się przede wszystkim dynamicznym rozwojem, który napędza potrzeby z obszaru HR, a także generuje liczne wyzwania związane z budowaniem oraz zarządzaniem zespołem. Niejednokrotnie obserwowaliśmy na rynku, jak ciężko było founderom i managerom zmierzyć się z trudnościami, o których wcześniej nie myśleli w kategorii istotnych wyzwań, a które mogły zaważyć na dalszych losach firmy. Wielu z nich podkreśla, że kluczowi są dla nich ludzie, lecz niewielu wie, jak dobrze nimi zarządzać. Celem naszego badania jest opracowanie raportu, który posłuży obecnym oraz przyszłym zespołom startupowym do zidentyfikowania, a także zapobiegania problemom związanych z szeroko pojętym HR-em.” – tak komentuje przedsięwzięcie CEO HR Hints.

Partnerzy badania

Poznański Park Naukowo- Technologiczny znalazł się w gronie partnerów projektu obok takich instytucji, jak: Startup Poland, HubHub, Krakowski Park Technologiczny, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Scaleup Champions, #OMGKRK, IT-Leaders, Reaktor X, Fundacja Kraków Miastem Startupów oraz Inkubator Starter. Natomiast patronat medialny nad badaniem objęli Mam Startup, Magazyn Rekruter oraz 300Gospodarka.

 

Zapraszamy do udziału w badaniu!

Biorę udział!