Aktualności

Obalmy wspólnie wszechobecne mity!

2025-04-03

Zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu spotkań „Kto pyta nie błądzi – nauka dostarczy odpowiedzi”, którego celem jest obalanie mitów naukowych i promowanie wiedzy. Pierwsze spotkanie w nowym roku i czwarte z cyklu odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2025 roku.


W ramach tego wydarzenia odbędą się widowiskowe pokazy chemiczne, które poprowadzą doświadczeni naukowcy. Ponadto, drugą dziedziną, w zakresie której obalimy mity będzie energetyka. Eksperci rozwieją wątpliwości uczestników odpowiadając na ich pytania i przybliżając zagadnienia związane z chemią, energią jądrową, odnawialnymi źródłami energii czy przyszłością energetyki węglowej w Polsce.

Zarejestruj się już dziś korzystając z naszego formularza zgłoszeniowego.

Pozostały ostatnie wolne miejsca na wydarzenie 9 kwietnia o godzinie 12:00! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na grupę otwartą, w tym również szkoły

Udział w naszym wydarzeniu jest bezpłatny!

Umożliwiamy również telefoniczną rejestrację na wydarzenie!

Zapraszamy do kontaktu pod numer telefon: 61 827 97 04

Poznaj także naszych ekspertów!

dr hab. Błażej Gierczyk, prof. UAM (Wydział Chemii UAM) – chemik, popularyzator nauki, organizator warsztatów edukacyjnych i konkursów chemicznych. Współtwórca projektu edukacyjnego EPiC.

(Prof. UAM dr hab. Błażej Graczyk na zdjęciu występuje po prawej stronie)

Fotografię wykonała Pani Agata Warlich.

 

 

 


dr hab. Maciej Zalas, prof. UAM (Wydział Chemii UAM) – specjalista w dziedzinie fotowoltaiki i fotokatalizy, prowadził warsztaty z fotowoltaiki m.in. na Uniwersytecie w Mediolanie. Zaangażowany w projekty popularyzatorskie.

Fotografię wykonała Pani Agata Warlich.

 

 

 

 

 


dr hab. inż. Bartosz Ceran, prof. PP (Politechnika Poznańska) – ekspert w dziedzinie technologii wytwarzania energii, energetyki rozproszonej i wodorowej. Kierownik Zakładu Elektrowni i Gospodarki Elektroenergetycznej PP.

 

 

 

 


 

Jeżeli masz pytania dotyczące energii odnawialnej, to możesz zadać je naszym ekspertom za pomocą dedykowanego formularza a odpowiedzi poznasz już na spotkaniu.

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI!

Nie przegap okazji, by zdobyć solidną dawkę wiedzy i rozwiać naukowe mity!

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”- Popularyzacja nauki.

Działania_informacyjne_Informator