Aktualności

Obalmy wspólnie wszechobecne mity!

2025-02-18

Zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu spotkań „Kto pyta nie błądzi – nauka dostarczy odpowiedzi”, którego celem jest obalanie mitów naukowych i promowanie wiedzy. Pierwsze spotkanie w nowym roku i czwarte z cyklu odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2025 roku.


W ramach tego wydarzenia odbędą się widowiskowe pokazy chemiczne, które poprowadzą doświadczeni naukowcy. Ponadto, drugą dziedziną, w zakresie której obalimy mity będzie energetyka. Eksperci rozwieją wątpliwości uczestników odpowiadając na ich pytania i przybliżając zagadnienia związane z chemią, energią jądrową, odnawialnymi źródłami energii czy przyszłością energetyki węglowej w Polsce.

Zarejestruj się już dziś korzystając z naszego formularza zgłoszeniowego.

Udział w naszym wydarzeniu jest bezpłatny!

Umożliwiamy również telefoniczną rejestrację na wydarzenie!

Zapraszamy do kontaktu pod numer telefon: 61 827 97 04

Poznaj także naszych ekspertów!

dr hab. Błażej Gierczyk (Wydział Chemii UAM) – chemik, popularyzator nauki, organizator warsztatów edukacyjnych i konkursów chemicznych. Współtwórca projektu edukacyjnego EPiC.

(dr hab. Błażej Graczyk na zdjęciu występuje po prawej stronie)

Fotografię wykonała Pani Agata Warlich.

 

 

 


dr hab. Maciej Zalas, prof. UAM (Wydział Chemii UAM) – specjalista w dziedzinie fotowoltaiki i fotokatalizy, prowadził warsztaty z fotowoltaiki m.in. na Uniwersytecie w Mediolanie. Zaangażowany w projekty popularyzatorskie.

Fotografię wykonała Pani Agata Warlich.

 

 

 

 

 


dr hab. inż. Bartosz Ceran, prof. PP (Politechnika Poznańska) – ekspert w dziedzinie technologii wytwarzania energii, energetyki rozproszonej i wodorowej. Kierownik Zakładu Elektrowni i Gospodarki Elektroenergetycznej PP.

 

 

 

 


 

Jeżeli masz pytania dotyczące energii odnawialnej, to możesz zadać je naszym ekspertom za pomocą dedykowanego formularza a odpowiedzi poznasz już na spotkaniu.

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI!

Nie przegap okazji, by zdobyć solidną dawkę wiedzy i rozwiać naukowe mity!

Projekt jest realizowany w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.