Aktualności

Zaproszenie na bezpłatny warsztat – Myślenie projektowe (Design Thinking) w firmie

2021-05-06

Zapraszamy na dwudniowy warsztat „Myślenie projektowe (Design Thinking) w firmie”, który odbędzie się online w dniach 20-21 maja br. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim tym, którzy myślą o założeniu własnej firmy, ale także tym, którzy prowadzą małe lub średnie przedsiębiorstwo. Udział w warsztacie jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

 

 

 

Poznański Park Naukowo-Technologiczny od wielu lat prowadzi programy pozwalające pomysłodawcom i przedsiębiorcom zdobywać wiedzę na temat tworzenia innowacyjnych produktów pożądanych przez klientów i użytkowników. W ramach zleceń i projektów wspieramy przedsiębiorców na różnym etapie rozwoju biznesu w tworzeniu produktów usług i procesów w sposób nie tylko świadomy, ale także kreatywny. Warsztat „Myślenie Projektowe (Design Thinking) w Firmie” to doskonała okazja na poznanie metody Design Thinking pozwalającej tworzyć produkty możliwie najlepiej odpowiadające na potrzeby i problemy klientów. W trakcie spotkania omówione zostaną narzędzia służące projektowaniu rozwiązań, które pokochają użytkownicy. Ze względu na warsztatowy charakter spotkania, nie zabraknie także ćwiczeń pozwalających na praktyczne poznanie metod i wdrażanie rozwiązań.

Rejestracja

Harmonogram wydarzenia

  • Dzień 1: 20.05.2021r., godz. 10:00 – 16:00 (od 15:00 konsultacje indywidualne)
  • Dzień 2: 21.05.2021r., godz. 10:00 – 16:00 (od 14:00 konsultacje indywidualne)

Program warsztatów grupowych

  1. Przedyskutujemy bieżące trendy w projektowaniu produktów i usług.
  2. Omówimy dobre i złe praktyki w tworzeniu nowych i udoskonalaniu już istniejących rozwiązań.
  3. W praktyce, podczas pracy grupowej, przećwiczymy korzystanie z metody Design Thinking, wliczając w to:
  • sztukę prowadzenia wywiadów pogłębionych,
  • definiowanie i zauważanie właściwych problemów,
  • kreatywne techniki generowania rozwiązań,
  • dobre praktyki związane z testowaniem pomysłów i produktów.
  1. Omówimy i przećwiczymy podstawowe zasady pracy wykorzystywane podczas tworzenia rozwiązań metodą Design Thinking. Dzięki nabyciu świadomości kluczowej roli człowieka w projektowaniu produktów, uczestnicy będą w stanie tworzyć rozwiązania w oparciu o informacje płynące od rzeczywistych użytkowników, a nie jedynie własne założenia.

Prowadzący 

Seweryn Olek

Trener w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, moderator Design Thinking, biotechnolog. Prowadzi zespoły przez proces projektowania rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby i motywacje użytkowników. Poprzez warsztaty stymulujące kreatywność i usprawniające pracę zespołową tworzy środowisko sprzyjające innowacjom. Absolwent biotechnologii na UAM.

 

 

Dołącz!

 

Wydarzenie jest finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania#poznanwspiera