Aktualności

Perspektywy technologiczne dla firm i możliwości finansowania 2021. Zapraszamy 9.12 na webinar DIH4Future

2020-12-02
Z pomocy DIH4Future korzysta już coraz więcej przedsiębiorców, a transformacja cyfrowa firm przestaje być w Polsce pojęciem obcym. Działamy, edukujemy i doradzamy dalej! Zapraszamy 9 grudnia na webinar Transformacja cyfrowa – nowe możliwości dla rozwoju firm w 2021 r. Potrwa od 10:00 do 13:30.

REJESTRACJA

Siła konsorcjum

Siłą naszego konsorcjum jest różnorodność, ale pozostająca wciąż w jednej dziedzinie. Podczas spotkania opowiemy o tym, w jaki sposób działa DIH4Future i jak przeprowadzamy przez proces transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa.

DataCenter PPNT w czasie prezentacji pokaże zalety codziennej pracy działu IT z wykorzystaniem narzędzi Software-Defined DataCenter. Apollogic, ekspert w zakresie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji, Internetu Rzeczy, Mixed Reality i Robotic Process Automation podpowie, jak usprawniać i automatyzować procesy i dołączyć do grona inteligentnych firm. Dr Tomasz Piłka, adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu podejmie ciekawy temat współpracy nauki z biznesem oraz postrzegania „czasu” i „miar efektywności” w realizowanych projektach. Technopark Gliwice, jako nowoczesne centrum wspierania przedsiębiorczości i nasz Partner na południu Polski, przedstawi możliwości współpracy i wsparcia w procesie transformacji cyfrowej w ramach DIH4Future, a pierwszą część spotkania zamknie prezentacja Prezesa Zarządu Fundacji Edukacji Prawnej, która skorzystała ze wsparcia projektu w efekcie czego otrzymała wsparcie finansowe w konkursie organizowanym przez PARP, a także z powodzeniem wdrożyła nowe narzędzie IT.

Nie zabraknie także dyskusji o tym, jak zmieniać swój biznes i skonfrontować model z pomysłem oraz informacji, gdzie w najbliższym roku szukać źródeł finansowania dla firm.

Doradztwo, demonstracje, testy – w ramach projektu

Działając w DIH4Future profesjonalnie doradzamy i wzmacniamy kulturę innowacji. W procesie przygotowania do wdrożenia technologii cyfrowej diagnozujemy, identyfikujemy luki, budujemy strategie wdrożeniowe. Aktualizacja modelu biznesowego firmy daje nam zielone światło do uruchomienia działań demonstracyjnych – to wszystko odbywa się w ramach projektu, bezpłatnie dla przedsiębiorcy. Dopiero implementacja, czyli właściwe wdrożenie technologii wymaga ustalenia indywidualnych warunków współpracy uzgodnionych z dostawcą usługi. I to się sprawdza. Przedsiębiorca ma do dyspozycji Zespół, który kompleksowo przeprowadzi go przez proces transformacji cyfrowej.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy na spotkanie! Udział jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja.

Agenda do pobrania

Cześć I DIH4Future – edukacja, doradztwo, usługi

 • 10:00-10:05 Powitanie
 • 10:05-10:20 Wsparcie cyfryzacji przedsiębiorstw – działalność DIH4Future

Piotr Nędzewicz, Koordynator DIH4Future, PPNT

 • 10:20 -10:35 Elastyczność oznacza dopasowanie! Zalety zarządzania centrum danych w   chmurze

Łukasz Walicki, Główny Administrator Data Center PPNT

 • 10:35- 10:55 Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza – automatyzuj procesy dzięki AI i czujnikom industrial IoT

Agata Chudzińska, Menadżerka Obszaru Artificial Intelligence, Apollogic

Paweł Skiba, Menadżer Obszaru Rapid Prototyping,  Apollogic

 • 10:55-11:10 Citius-Altius-Fortius we współpracy Nauki z Biznesem, Biznesu z Nauką

dr Tomasz Piłka, Adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji, Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

 • 11:10-11:25 Technopark Gliwice jako partner w transformacji cyfrowej. Oferta w ramach DIH4Future

Katarzyna Kuboś, Koordynator DIH w Parku Naukowo-Technologicznym Technopark Gliwice sp. z o.o.

 • 11:25-11:40 Doświadczenia ze współpracy z DIH4Future

Grzegorz Dudczak, Prezes Zarządu, Fundacja Edukacji Prawnej

 • 11:40 – 12:00 Sesja Q&A

Część II  Zmiany w modelu biznesowym a proces transformacji cyfrowej

 • 12:00-12:45 SESJA INTERAKTYWNA: Jak zmieniać swój biznes?

Jan Chełkowski, Konsultant ds. rozwoju biznesu, PPNT

Część III Źródła finansowania projektów transformacji cyfrowej w 2021 r.

 • 12:45-13:00   Dotacje dla firm zaplanowane na rok 2021. Konkursy, projekty, źródła informacji.

Bartłomiej Walczak, Konsultant ds. rozwoju biznesu, PPNT

 • 13:00-13:15  Program Ramowy Horyzont Europa – nowe możliwości dla przedsiębiorstw

Michał Wujewski, Konsultant ds. projektów UE, PPNT

 • 13:15-13:30 Sesja Q&A

Prelegenci

PIOTR NĘDZEWICZ, PPNT

Kierownik Działu Sprzedaży i Komercjalizacji Badań oraz kierownik projektu Digital Innovation Hub. Karierę zaczynał w 2007 roku w jednej z międzynarodowych firm audytorsko-doradczych. W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym od 2011 roku odpowiada za rozwój usług z obszaru innovation management. W latach 2016 – 2017 jako menedżer inwestycyjny koordynował rozwój funduszu zalążkowego, odpowiadając za inwestycje kapitałowe w nowe przedsięwzięcia technologiczne. Od 2018 roku pełni rolę eksperta Komisji Europejskiej oraz kierownika Działu Komercjalizacji Badań PPNT. Od 2019 roku kieruje również Działem Sprzedaży PPNT.

ŁUKASZ WALICKI, DataCenter PPNT

Administrator Systemów Informatycznych w DataCenter PPNT. Odpowiada za utrzymanie środowiska VMware, VMware vCloud Director, systemów Microsoft oraz systemów archiwizacji danych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Swoją ponad 10-letnią karierę w branży IT rozpoczął w Wydawnictwie Forum w Poznaniu, jako Administrator. Równolegle rozwijał swoje umiejętności trenerskie, prowadząc szkolenia informatyczne w Action Centrum Edukacyjnym. W latach 2009-2014 pracował na stanowisku Administratora w Solaris Bus&Coach S.A., gdzie odpowiadał za utrzymanie systemów Windows, Linux i baz danych. Doświadczony wdrożeniowiec, pasjonat technologii Cloud oraz szeroko pojętej wirtualizacji.

Agata Chudzińska, APOLLOGIC

Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

PAWEŁ SKIBA, APOLLOGIC

Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Dyrektor zespołu RapidLab będącego częścią Apollogic, zajmującego się tworzeniem zaawansowanej, inteligentnej elektroniki.

DR TOMASZ PIŁKA, UAM

Adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Zajmuje się analizą i przetwarzaniem danych, uczeniem maszynowym, czy problemami związanymi z niespójnością danych. Uczestniczy i inicjuje liczne projekty edukacyjne oraz włączające pracodawców do inicjatyw uczelnianych. Od wielu lat zaangażowany w proces współpracy Wydziału z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

KATARZYNA KUBOŚ, TECHNOPARK GLIWICE

Koordynator Digital Innovation Hubs oraz Obserwatorium Specjalistycznego w obszarze ICT w Technoparku Gliwice. Od 2009 r. związana z Parkiem Naukowo-Technologicznym „TECHNOPARK GLIWICE” Sp. z o.o., gdzie zajmuje się koordynacją wsparcia dla MŚP. Konsultant, trener w zakresie przedsiębiorczości akademickiej, modeli biznesowych oraz zakładania i rozwoju działalności biznesowych. Absolwentka studiów wyższych na kierunku „Matematyka” Politechniki Śląskiej, oraz podyplomowych „Manager Innowacji”. Ekspert ds. tworzenia modeli biznesowych w ramach Centrum kompetencyjnego rozwoju modeli biznesowych, utworzonego przez Technopark Gliwice.

Brała czynny udział w badaniach potrzeb przedsiębiorców, badaniach mających na celu weryfikację modeli biznesowych oraz scoutingach technologicznych wykorzystania narzędzi ICT w przedsiębiorstwach, realizowanych w ramach projektu Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania. Brała również udział w opracowaniu raportu Obserwatorium za 2014r.-2018r. oraz w pracach nad aktualizacją Programu Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego. Członek Śląskiej Rady Innowacji.

GRZEGORZ DUCZAK, FUNDACJA EDUKACJI PRAWNEJ

Radca prawny, partner Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Adwokata i Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu, z zamiłowania trener i wykładowca, a także fundator i prezes zarządu Fundacji Edukacji Prawnej.

Jako prawnik, wykładowca i negocjator przeszedł wiele dróg. Zmysł obserwatora pozwolił mu zdobyć cenną praktykę dotyczącą wpływu norm prawnych na życie codzienne przedsiębiorców, obywateli, najmłodszych i osób starszych. Zgromadzone studium przypadków wykorzystuje w swojej aktywności non-profit organizując m.in. projekty edukacyjne dla przedszkolaków pt. „Mały prawy obywatel” oraz seniorów pn. „Edukacja prawna dla seniora”, które mają na celu uświadamianie społeczeństwa w zakresie praw i obowiązków.

Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Jest autorem szkoleń z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, jak również prawa handlowego oraz prawa własności intelektualnej. Jako wykładowca wiedzę stara się przekazywać fachowo, a jednocześnie przystępnie i z humorem, w oparciu o liczne przykłady praktyczne i zadania aktywizujące uczestników szkoleń. Projektuje usługi rozwojowe w oparciu o efektywność, według metodologii Kirkpatrick Four Levels®. Zawsze koncentruje się na dostarczaniu usług szkoleniowych i doradczych w taki sposób, by prowadziły do realnego wdrożenia zmian w organizacjach.

JAN CHEŁKOWSKI, PPNT

Łączenie nauki i biznesu realizuje poprzez budowanie bezpośrednich relacji z firmami, poszukującymi nowych rozwiązań, aby uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną. Dział w którym pracuje posiada szeroką sieć kontaktów z naukowcami, mających w swoim portfolio wynalazki, które chcą skomercjalizować, dla nich realizuje analizy potencjału rynkowego oraz tworzy oferty technologiczne.

BARTŁOMIEJ WALCZAK, PPNT

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Zarządzania i Marketingu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie doradcze w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych dla firm, opracowywania dokumentacji biznesowej, strategii rozwoju i studiów wykonalności. W latach 2000 -2016, z kilkuletnią przerwą, pracował jako konsultant w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, największej instytucji otoczenia biznesu w tamtym regionie, gdzie m.in. należał na do zespołów oceniających projekty inwestycyjne i doradcze wdrażanie przez PARP.

Uczestnik (słuchacz i prelegent) kilkudziesięciu spotkań, szkoleń, seminariów i konferencji poświęconych tematyce funduszy UE, przedsiębiorczości i innowacyjności.

W PPNT od czerwca 2017r. aktywnie doradza firmom w zakresie możliwości pozyskania finansowania na projekty inwestycyjne, badawczo-rozwojowe, wdrażane na poziomie krajowym i regionalnym.

MICHAŁ WUJEWSKI, PPNT

Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz brytyjskiej uczelni Nottingham Trent University. Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Uczestnik krajowych i zagranicznych szkoleń związanych z tematyką programu ramowego Horyzont 2020. Na co dzień zajmuję się doradztwem w pozyskiwaniu środków na badania i innowacje dla indywidualnych naukowców, instytucji oraz przedsiębiorstwa.