Aktualności

Przemysł 4.0 – krajowe i europejskie źródła finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Spotkanie on-line z przedstawicielami PARP 28.04

2021-04-12
28 kwietnia zapraszamy na webinar Przemysł 4.0 – krajowe i europejskie źródła finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, który PPNT organizuje przy współpracy z PARP, , a także z branżowym patronatem ITM Industry Europe.
Będziemy sięgać do źródła informacji o ważnych konkursach dla przedsiębiorców, które pozwalają uzyskać dofinansowanie na działania, związane z transformacją technologiczną w firmie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jedynie rejestracja.

 

REJESTRACJA NA WYDARZENIE – KLIKNIJ 

Przedstawiciele PARP o konkursach Przemysł 4.0 i Granty na Eurogranty

Zastępca Dyrektora, Departament Analiz i Strategii PARP, Izabela Banaś przedstawi szczegóły, dotyczące pilotażowego konkursu PARP PRZEMYSŁ 4.0.

Kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy działają w branży produkcyjnej i planują wdrożyć zmiany w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Nabór wniosków ruszy 28 kwietnia i potrwa do 30 czerwca, a maksymalna kwota dofinansowania to 800 000 zł.

Każdy, kto planuje ubiegać się o środki Programów Unii Europejskiej, w szczególności: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa czy Single Market Programme, może wysłuchać prelekcji Renaty Gajewskiej-Kostro, Kierownika Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP.

Dowiecie się wszystkiego o zasadach konkursu Granty na Eurogranty, dzięki któremu można zdobyć środki na pokrycie kosztów przygotowania projektu w ramach wskazanych programów UE. Konkurs ogłoszony został 25 lutego, a nabory podzielone na rudny potrwają do 27 stycznia 2022. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o wsparcie maksymalnie do kwoty do 280 060 zł.

EIC Accelerator na rzecz przełomowych rozwiązań

Celem konkursu EIC Accelerator jest wsparcie przełomowych odkryć tworzących rynki i ekosystemy, które sprzyjają innowacyjności, a także dofinansowanie projektów o przełomowym znaczeniu, innowacyjnym charakterze i potencjale do ekspansji.

O tym instrumencie, ścieżkach finansowania oraz procesie aplikowania opowie Michał Wujewski, Konsultant Projektów Europejskich RPK Poznań.

DIH4Future – bezpłatne doradztwo dla firm w zakresie transformacji cyfrowej

Przybliżymy działalność i możliwości wsparcia w ramach DIH4Future, czyli hubu innowacji cyfrowych, którego celem jest m.in. wzmocnienie kultury innowacji, planowanie zmian, a w rezultacie testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu IT. O szczegółach projektu, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, opowiedzą przedstawiciele PPNT: Piotr Nędzewicz, Koordynator DIH4Future oraz Jan Chełkowski, Konsultant DIH4Future.

AGENDA

  • 10:00 – 10:05 Powitanie | Piotr Nędzewicz – Koordynator DIH4Future, PPNT
  • 10:05 – 10:35 Przemysł 4.0 pilotaż – nowy konkurs PARP dla małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, czyli jak zdobyć środki na wdrożenie rozwiązań z zakresu cyfryzacji, robotyzacji i automatyzacji w Twojej firmie | Izabela Banaś – Zastępca Dyrektora, Departament Analiz i Strategii PARP
  • 10:35 – 10:55 Wsparcie DIH4Future w procesie transformacji | Piotr Nędzewicz – Koordynator DIH4Future, PPNT, Jan Chełkowski – Konsultant DIH4Future, PPNT

10:55 – 11:15 Sesja Q&A

  • 11:15 – 11:35 EIC Accelerator – dofinansowanie projektów mających przełomowe znaczenie, innowacyjny charakter oraz potencjał do ekspansji | Michał Wujewski – Konsultant Projektów Europejskich RPK Poznań, PPNT
  • 11:35 – 12:05 Granty na Eurogranty, czyli jak zdobyć środki na pokrycie kosztów przygotowania projektu w ramach programów UE | Renata Gajewska-Kostro – Kierownik, Departament Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP

12:05 – 12:30 Sesja Q&A

 

Zapraszamy tym bardziej, że partner branżowy wydarzenia, ITM Industry Europe ufundował wszystkim zainteresowanym uczestnikom webinaru bezpłatne bilety na najbliższą edycję Targów ITM Industry Europe. Przemysł Ery Cyfrowej, które odbędą się w dniach 31.08-3.09. 2021 roku! Osoby zainteresowane udziałem w Targach prosimy o kontakt:joanna.sypniewska@grupamtp.pl ,a w tytule maila należy wpisać: PRZEMYSŁ 4.0.

Do zobaczenia!

 

POBIERZ AGENDĘ

REJESTRACJA >>>

***

ITM INDUSTRY EUROPE to największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy, prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

Wydarzenie tworzą nie tylko bogate ekspozycje wystawiennicze, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Czterodniowy program ITM INDUSTRY EUROPE co roku budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez kluczowe organizacje, stowarzyszenia  i instytucje branży przemysłowej. ITM INDUSTRY EUROPE to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.

Więcej informacji: www.itm-europe.pl