Aktualności

Witamy 7 wspaniałych startupów! Kolejny etap programu InQbacji

2019-08-01

program iqbacji w ppntProgram InQbacji wchodzi w kolejny etap, bo witamy 7 wspaniałych startupów w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Oto innowacyjne projekty, które będą się rozwijać w PPNT.

Program InQbacji realizowany przez PPNT dedykowany jest innowacyjnym pomysłom znajdującym się we wczesnej fazie rozwoju biznesowego. W ramach programu twórcy startupów otrzymają przestrzeń biurową w Parku, środki na zakup sprzętu oraz wielokierunkowe wsparcie doradcze. Wszystko po to, aby wzmacniać innowacyjny potencjał Wielkopolski i Poznania.

ROZWIJAJĄ SIĘ W PPNT:
BC Software Sp. z o.o.

Firma rozwija własne systemy porównywania cen dedykowane właścicielom sklepów internetowych. Specjalizuje się w szeroko pojętej branży e-commerce od strony technicznej.
Więcej informacji: bcsoftware.pl

Fiske sp. z o.o.

Fiske to mobilna platforma społecznościowa dla wędkarzy. Aplikacja pozwala między innymi na rywalizację w ramach autorskiej ligi online, bez względu na czas oraz miejsce połowu. Aby promować wędkarstwo, najlepsi wędkarze w danym miesiącu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Więcej informacji: fiske.pl

HOKARI
HOKARI

Tworzy i integruje urządzenia elektroniczne pod indywidualne zamówienia, a także dodaje nowe funkcjonalności do istniejących urządzeń. Wspiera startupy w realizacji pomysłu na etapie koncepcyjnym i konstrukcyjnym.

Moonstera

Moonstera tworzy produkty akustyczne, takie jak kabiny, panele czy mobilne ścianki w oparciu o założenia biophilic design. Produkty Moonstera zmieniają biura i przestrzenie publiczne w bardziej przyjazne i zdrowe miejsca, ponieważ są inspirujące i chronią przed tym, co odbiera siły witalne, a więc zanieczyszczonym powietrzem, hałasem i utratą kontaktu z naturą.
Więcej informacji: facebook.com/Moonstera/

Roboty CNC

Firma zajmuje się robotyzacją obrabiarek CNC w zakresie automatycznego załadunku i rozładunku oraz programowania robotów przemysłowych Fanuc. Wyróżnikiem firmy jest wszechstronna znajomość sterowań numerycznych, m. in.: Fanuc, Okuma OSP, Mazatrol, Heidenhain, Sinumerik, Haas zarówno od strony obsługi, programowania, modyfikacji PLC, jak i integracji urządzeń peryferyjnych. To duża przewaga rynkowa, ponieważ eksperci firmy potrafią zintegrować gniazdo automatyzacji i robotyzacji z obrabiarką numeryczną dowolnego producenta. Usługę uzupełnia przeszkolenie pracowników klienta końcowego z obsługi i programowania.
Więcej informacji: robotycnc.com

Vimos Sp. z o.o.

Firma działa w branży ICT. Celem kreowanego produktu jest informowanie kierujących pojazdami drogowymi i kolejowymi o niebezpieczeństwach na przejazdach kolejowych w celu uniknięcia kolizji lub wypadku

Zasypiamy.pl

Baza wiedzy pomocna w usypianiu dziecka, w budowaniu relacji z dzieckiem, w ułożeniu diety ułatwiającej sen oraz rozpoznaniu swoich rodzicielskich mocnych stron. Firma oferuje pomocowego bloga i aplikację dla rodziców.
Więcej informacji: zasypiamy.pl

Wybrane firmy przez najbliższe miesiące będą korzystać z naszego ekosystemu wsparcia biznesu w ramach programu InQbacji. Począwszy od lokalizacji w PPNT, w sąsiedztwie innych dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, poprzez wsparcie od ekspertów parkowych i zewnętrznych, aż do zastrzyku finansowego na zakup niezbędnego sprzętu, programów IT czy analiz przydatnych w rozwijaniu biznesu.

Wybrane firmy serdecznie witamy w PPNT i życzymy wielu sukcesów biznesowych!

Śledźcie naszego Facebooka, aby dowiedzieć się więcej o inkubowanych przedsiębiorstwach.


Więcej informacji udzielają:

Projekt „Indywidualne Plany InQbacji Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego nowym narzędziem wspierania firm w początkowej fazie działalności” jest finansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020., Poddziałanie 1.3.1. Wsparcie inkubacji przedsiębiorstw.

Zdjęcie: freepik.com