Aktualności,CSR

CSR: 21.04 – Wiosenne porządki na Naramowicach – włączamy się w akcję Rady Osiedla Naramowice

2022-04-14
Rada Osiedla Naramowice już w marcu zaprosiła mieszkańców i instytucje do zgłaszania akcji sprzątania dzielnicy w ramach lokalnej inicjatywy Wiosenne Porządki. Cel jest prosty: wysprzątać fyrtel i pomóc naturze, która jest naszą zieloną wizytówką.

Łączymy siły i chęci

W tym samym czasie jedna z naszych firm lokatorskich, a dokładnie ITTI, mając od zawsze zacięcie ekologiczne, zgłosiła chęć posprzątania zaśmieconego terenu za ogrodzeniem PPNT. Spacerowicze natomiast mijają mały lasek na skrzyżowaniu ul. Juranda oraz Rubież, zwracając uwagę, że znajduje się tam coraz więcej śmieci. 22 kwietnia przypada również Światowy Dzień Ziemi.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że…

Trzeba działać! Im większa grupa, tym więcej można zrobić. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Naramowic, Pracowników oraz Lokatorów PPNT do włączenia się w sprzątanie terenu wokół Parku, a w szczególności lasku przy ul. Rubież/Juranda. Kiedy i gdzie? Już odpowiadamy!

  • Widzimy się po zmianie daty 21.04.2022 (czwartek) na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Rubież 46 – punkt zbiórki to Altana przy budynku C.
  • Startujemy o godzinie 13:00, akcja potrwa do 15:00.
  • Zapewniamy worki oraz rękawice jednorazowe, ale jeśli macie coś w swoich zasobach, warto zabrać! Przezorny zawsze ubezpieczony.
  • Warto założyć wygodne buty i co ważne, zastosować (a nawet zabrać ze sobą) środek na komary i kleszcze – teren jest piękny, ale dziki.

Będziemy mieli Gościa!

Naszą akcję przyjdzie podejrzeć Mikołaj Basiński, który jest youtuberem i aktywnie prowadzi kanał Szukam w lesie. Niewykluczone, że będzie miał do nas kilka ciekawych pytań i podpowie nam, jak bezpiecznie oraz prawidłowo zabrać się do tematu sprzątania terenów zielonych. Postaramy się z tego stworzyć fajny materiał promujący ekopostawy, dlatego uprzedzamy, że możecie stać się jego bohaterami*!

Przyłączamy się do apelu Rady Osiedla Naramowice o ochronę terenów zielonych – petycja

Naramowice w ostatnich latach podlegają bardzo intensywnej rozbudowie i niestety wiąże się to z reorganizacją przestrzeni zielonej m.in. w okolicach Stawu Młyńskiego i wycinką lasów – choćby tego przy ul. Rubież. „Chcemy zmienić ten stan rzeczy i wziąć ów obszar (3,5 ha) pod ochronę, zmieniając zapisy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zachęcam do poparcia wniosku – petycji o zachowanie lasku przy Rubieży oraz podmokłych łęgów nadwarciańskich, położonych za nasypem kolejowym (kolejne 30 ha, którym grozi zabudowa działkowa) – pisze Paweł Sowa, Radny Miasta Poznania. Przyłączamy się do tego wniosku wiedząc, jak cenne są to tereny. Opowiadaliśmy niejednokrotnie o przyrodniczych perełkach Naramowic w materiałach edukacyjnych Laboratorium Wyobraźni PPNT. Zachęcamy do zapoznania się z tematem i podpisania petycji.

Petycja

Warto być eko!

*Biorąc udział w tym wydarzeniu jednocześnie wyrażasz zgodę na wykorzystanie wizerunku w naszych kanałach komunikacji. Jeśli nie masz na to ochoty, co jest zrozumiale, zgłoś to nam tuż przed rozpoczęciem akcji. Zrobimy tak, aby było dobrze!

A to warto zobaczyć!