Drzwi Otwarte Hubu Innowacji Cyfrowych DIH4Future
2021-10-20Drzwi Otwarte Hubu Innowacji Cyfrowych DIH4Future – Kompleksowe wsparcie w transformacji cyfrowej firm.
27 października o godz. 10:00. Wydarzenie online.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Konsorcjum DIH4Future to połączenie wiedzy biznesowej z metodami kreatywnego myślenia, infrastrukturą do zwinnego prototypowania oraz specjalistycznym doradztwem technologicznym. Wachlarz oferowanych usług pomaga w identyfikacji obszarów zmian, doskonaleniu organizacji, rozwijaniu pomysłów oraz wdrażaniu nowych technologii. DIH4Future łączy w sobie kompetencje tzw. „miękkie” z technicznymi, takimi jak rozwiązania chmurowe (cloud computing), internet rzeczy (IoT), rozszerzona rzeczywistość czy sztuczna inteligencja. W pracy DIHa partnerzy skupiają się nie tylko na technologiach, ale na konkretnym sektorze firm, w których kompetencje mogą być wykorzystane.
Rolą DIH jest nawiązanie bliskiej współpracy i dotarcie do przedsiębiorstw produkcyjnych, które chcą wdrażać rozwiązania cyfrowe na większą skalę. Eksperci DIH edukują pracowników, kierownictwo i właścicieli firm, w jaki sposób budować kulturę innowacji, jak i gdzie szukać rozwiązań, jak tworzyć produkty dopasowane do potrzeb klientów oraz następnie – jak robić to z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Celem DIH4Future jest przede wszystkim „oswojenie” przedsiębiorstw z najnowszymi technologiami cyfrowymi.
Wydarzenie organizowane jest przez: Poznański Park Naukowo-Technologiczny (lider projektu) oraz partnerów projektu: „Technopark Gliwice Sp. z o.o.” oraz firmę Apollogic sp. z o.o.
Agenda wydarzenia:
10:00 – 10:05 Powitanie uczestników: Piotr Nędzewicz, DIH4Future, Poznański Park Naukowo-Technologiczny
10:05 – 10:25 Rola Hubu Innowacji Cyfrowej DIH4Future w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw: Piotr Nędzewicz, DIH4Future, Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Działalność DIH4Future, którego celem jest m.in.: ocena dojrzałości cyfrowej, wzmocnienie kultury innowacji, weryfikacja modelu biznesowego, przygotowanie scenariusza zmian, a w rezultacie testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań cyfrowych. O szczegółach projektu, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, opowie przedstawiciel PPNT Piotr Nędzewicz, Koordynator DIH4Future.
10:25 – 10:45 Drzwi otwarte DataCenter w Poznaniu: Łukasz Walicki, DataCenter PPNT
Spotkanie, będzie jedną z niepowtarzalnych okazji, żeby poznać funkcjonowanie profesjonalnego Data Center „od kuchni”. Opowiemy o wielu technologicznych aspektach, które na co dzień ukryte są pod warstwą „chmury” obliczeniowej.
10:45 – 11:15 Laboratorium druku 3D Technoparku Gliwice – oferta i zakres działania: Katarzyna Kuboś, Park Naukowo-Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE” Sp. z o.o.
W ramach projektu „Biznesowe zastosowanie koncepcji Learning Factory w procesie rozwoju, ekspansji i cyfrowej transformacji przedsiębiorstw” w „Technoparku Gliwice” powstało profesjonalne Laboratorium Druku 3D wyposażone w kilkadziesiąt drukarek 3D drukujących w kliku technologiach (FDM/FFF/LPD, SLA/LFS, PolyJet, SLS). Zakres usług świadczonych przez laboratorium przedstawi Katarzyna Kuboś. Będziemy mogli również zobaczyć „wirtualną wycieczkę” po laboratorium.
11:15 – 12:00 Odkryj potencjał cyfrowej rewolucji dzięki AI i IoT: Marek Bernolak, Apollogic Sp. z o.o.
Czwarta rewolucja przemysłowa sprawia, że przedsiębiorstwa produkcyjne osiągają wyższy poziom przejrzystości procesów, efektywniej wykorzystują posiadane aktywa i redukują czas przestojów. Redefiniując sposób produkcji i metod pracy z pomocą cyfrowych narzędzi i inteligentnych, skomunikowanych ze sobą urządzeń, współczesne fabryki mogą szybciej reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku przy jednoczesnej minimalizacji kosztów końcowych produkcji.
Zapraszamy na spacer po Alei Innowacji MTC. Aleja Innowacji to miejsce, gdzie realizowane jest marzenie o Polskiej Dolinie Cyfrowej i za sprawą najnowszych technologii, doświadczenia i kompetencji idee są wcielane w życie.
12:00 – 12:30 Warsztaty – Wirtualne DataCenter w praktyce – pokaz możliwości technologii SDDC (Live Demo): Łukasz Walicki, DataCenter PPNT
Jak w praktyce wygląda zarządzanie prawdziwym „wirtualnym” Data Center? Czym są wirtualne sieci i na czym polega idea SDN (Software Defined Network)? Jak w niespełna 20 min stworzyć w pełni profesjonalna usługę wykorzystująca mechanizmy Load balancingu? Na te właśnie pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi podczas naszych warsztatów.