een-curve

O sieci Enterprise Europe Network

Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest partnerem w sieci EEN od samego jej początku – od 2008 roku i jest członkiem Konsorcjum Enterprise Europe Network West Poland, w skład którego wchodzi 9 instytucji z obszaru zachodniej Polski.

Enterprise Europe Network jest największą na świecie siecią wsparcia współpracy technologicznej i handlowej, dającą możliwość nawiązywania kontaktów międzynarodowych lokalnym firmom i instytucjom. Sieć zrzesza 600 organizacji wsparcia biznesu z 60 krajów zatrudniających ponad 3000 konsultantów świadczących usługi na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Członkowie Enterprise Europe Network codziennie kontaktują się ze sobą, wymieniają oferty przedsiębiorstw, korzystają z ogromnych baz handlowych i technologicznych. Kontaktują się również bezpośrednio z Komisją Europejską, przekazując opinię od przedsiębiorców o jakości stanowionego prawa oraz sugestie jego zmiany.

Sieć oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe, bezpłatne usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Enterprise Europe Network jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodatkowe informacje dotyczące projektu znajdują się na centralnej krajowej stronie internetowej EEN: https://een.org.pl.


Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.

Usługi Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach sieci EEN

Szukasz zagranicznych partnerów handlowych lub technologicznych?

Jeśli zamierzasz rozpocząć działalność na zagranicznych rynkach, potrzebujesz sprawdzonych wiarygodnych partnerów i kontrahentów. Pomożemy Ci ich znaleźć.

Poszukujesz nowych technologii?

Możemy Ci pomóc w zidentyfikowaniu zagranicznego dostawcy innowacyjnych technologii. Zidentyfikujemy twoje potrzeby, pomagamy w nawiązaniu kontaktu między stronami transferu i pośredniczymy w negocjacji umów transferu technologii.

Szukasz informacji o zagranicznych rynkach?

Wykonamy dla Ciebie dedykowaną analizę wybranego rynku i skontaktujemy się z partnerami sieci EEN za granicą w celu uzyskania wiedzy z pierwszej ręki.

Potrzebujesz wsparcia w temacie własności intelektualnej i patentów?

Rozwinęliśmy szereg innowacyjnych usług doradczych, które pozwolą na sprawdzenie innowacyjności twojego rozwiązania lub pomogą w zidentyfikowaniu najlepszych licencjobiorców na Twoją technologię.

Ponadto sieć EEN informuje i wyjaśnia jakie przepisy i standardy dotyczą Twojej działalności na międzynarodowych rynkach. Informujemy również o dostępnych źródłach finansowania dla rozwoju firm w Polsce i za granicą. Swoją wiedzę przekazujemy w czasie indywidualnych konsultacji lub na szkoleniach i seminariach – informację o nich można znaleźć na stronie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

zdjecie

Poszukiwanie partnerów za granicą

Jeśli zamierzasz rozpocząć działalność na zagranicznych rynkach, potrzebujesz sprawdzonych i wiarygodnych partnerów. Enterprise Europe Network pomoże Ci ich znaleźć.

zdjecie

Poznaj nowych partnerów biznesowych na bezpośrednich spotkaniach

Organizujemy również misje gospodarcze i spotkania kooperacyjne w całej Europie i w innych krajach. Możesz na nich osobiście spotkać potencjalnych partnerów, z którymi możesz rozpocząć współpracę.

Baza profili kooperacyjnych sieci EEN jest dostępna publicznie i bezpłatnie

Kontakt

Biuro Enterprise Europe Network
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Tel. +48 61 827 97 46 
E-mail: een@ppnt.poznan.pl