Aktualności

Gotowość inwestycyjna startupów

2020-08-24

Gotowość inwestycyjna w ramachInvestments Readiness Program Czym jest gotowość inwestycyjna startupu? Jak określić jej poziom? Co należy robić, aby zwiększyć gotowość inwestycyjną? Gdzie szukać pomocy w tym zakresie? Z odpowiedzią na te pytania przychodzi Scale-up Champions i jedna z jego ścieżek, czyli Investment Readiness Program. Tym razem zapraszamy #deeptech startups do udziału w naborze do ścieżki Investment Readiness Program. Rekrutacja do I tury w tej części programu potrwa do 5. października 2020r.

Investment Readiness Program to ścieżka, której głównym zagadnieniem jest gotowość inwestycyjna startupów. Program ma na celu przygotowanie młodych firm do nawiązania współpracy z inwestorami. Zakwalifikowane startupy otrzymają szansę na udział w sesjach mentoringowych i konsultacjach eksperckich. Ponadto na startupy czeka także szereg szkoleń przygotowawczych. A wszystko to po to, aby zwiększyć swoją gotowość inwestycyjną i na jak najlepszym poziomie móc zaprezentować się przed topowymi inwestorami z całej Europy.

W ramach ścieżki Investment Readiness Program na startupy czekają:

  • Od 3 do 6 miesięcy pracy przygotowawczej, w trakcie której będą udoskonalać swój model biznesowy i finansowy, sztukę prezentacji czy team buildingu z najlepszymi mentorami i ekspertami z całej Europy;
  • Wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie międzynarodowych kontaktów;
  • Skalowanie swojego biznesu na arenie międzynarodowej;
  • Dostęp do Deal Roomu, gdzie będą mogły nawiązać kontakt z inwestorami oraz korporacjami;
  • Poznanie międzynarodowych i najlepszych w swojej dziedzinie ekspertów branżowych;
  • Finałem będzie udział w spotkaniu Demo Day z inwestorem;

Szereg korzyści wymienionych powyżej czeka na startupy, które zakwalifikują się do pierwszej tury ścieżki Investments Readiness Program. Aplikacje można składać do 5. października 2020r. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza oraz życzymy powodzenia!

Przypominamy również, że nabór startupów do Scale-up Champions jest ciągły, a o otwarciu rekrutacji na kolejne ścieżki informujemy w naszych Aktualnościach.
***

Scale-up Champions to międzynarodowa inicjatywa oferująca wsparcie dla „deep tech digital startups” z całej Europy. Pomaga startupom w wyjściu na rynki międzynarodowe, nawiązywaniu współpracy z korporacjami oraz inwestorami, a w konsekwencji skalowaniu swojej działalności. Koordynatorem projektu jest Poznański Park Naukowo Technologiczny. Projekt realizujemy wraz z partnerami La Salle Technova z Barcelony, FUNITEC z Barcelony, DTU Skylab z Kopenhagi, Tehnopol z Tallina oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym z Kowna.