Aktualności

HUB B+R PPNT, czyli nowy wymiar naszej działalności badawczo-rozwojowej

2021-03-17

W odpowiedzi na zmieniający się profil działalności wielu firm i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, będący jednostką nauki, postanowił utworzyć profesjonalny Hub B+R. To unikatowe rozwiązanie ma za zadanie pomagać firmom poszukiwać rozwiązań, planować i realizować prace B+R, a także kompleksowo zajmować się prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych przy wykorzystaniu zasobów PPNT.

Firmy, które skorzystają z usług Hubu B+R PPNT nie muszą posiadać własnych działów B+R, drogiej aparatury i infrastruktury czy wyspecjalizowanych pracowników badawczych. PPNT będzie dla nich zapleczem B+R, co oznacza, że PPNT stanie się Działem Badawczo-Rozwojowym dla ich firm!

Kto może skorzystać z usług Hubu B+R PPNT?

Hub B+R to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na realizację prac badawczo-rozwojowych przez Ekspertów PPNT dla zewnętrznych firm, w odpowiedzi na ich oczekiwania i potrzeby. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie rozwoju i tworzenia produktu, prowadzenia i planowania prac badawczo-rozwojowych czy tworzenia prototypów lub poszukiwania rozwiązań. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z firmami o różnych profilach działalności.

 

Specjalizujemy się przede wszystkim w szerokorozumianej chemii, biochemii, biotechnologii, inżynierii materiałowej, tworzywach sztucznych i ich modyfikacji, kosmetykach, a także materiałach specjalnego przeznaczenia – mówi dr. hab. inż. Marcin Śmiglak, współtwórca Hubu B+R PPNT.

 

Z usług naszego Hubu B+R korzysta obecnie kilka firm, zarówno małych, jak i dużych, dla których jesteśmy zapleczem badawczo-rozwojowym. Jeśli Ty także chcesz skorzystać z naszych usług, zapraszamy do kontaktu hubbr@ppnt.poznan.pl.

Lubimy wyzwania!

Nasi Eksperci lubią wyzwania! Problemy technologiczne, usprawnienie istniejących rozwiązań, dywersyfikacja rynku, nowe produkty, rozwój oferty czy własna produkcja to tylko niektóre z problemów i wyzwań, którym firmy poszukujące wsparcia będą mogły sprostać dzięki naszej pomocy. W ramach usług Hubu B+R PPNT proponujemy również przeprowadzanie analiz potencjałów firm i ocen możliwości wdrażania nowych rozwiązań oraz partnerstwo w projektach komercyjnych oraz projektach finansowanych zewnętrznie. Proponowane usługi będą świadczone przy zachowaniu najwyższych standardów i przy wykorzystaniu naszego rozbudowanego zaplecza oraz obszernej wiedzy.

Co ważne, w ramach działalności Hubu B+R PPNT proponujemy także darmowe usługi, które mogą być pomocne w procesie podejmowania decyzji o nawiązaniu współpracy. Nasi Eksperci bezpłatnie mogą przygotować analizę potencjału i istniejących rozwiązań (publikacje, patenty, etc.), oszacować możliwości realizacji projektu i badań czy zaplanować harmonogram niezbędnych prac.

Klarowne zasady działania

Hub B+R PPNT działa w oparciu o partnerskie relacje i współpracę dostosowaną do preferencji i możliwości firm. Prace badawczo-rozwojowe realizowane w PPNT wiążą się ze ścisłą współpracą zespołów eksperckich PPNT i firm korzystających z usług naszego Hubu B+R oraz są oparte na jasnej i pełnej zaufania komunikacji, bazującej na regularnych raportach i cyklicznych spotkaniach.

Hub B+R PPNT promuje w szczególności współpracę nauki i przemysłu poprzez projekty komercyjne, o zracjonalizowanym budżecie, możliwości szybkiego reagowania na otrzymywane wyniki B+R, poprzez zmianę kierunku prowadzonych badań, lub ich zawieszenie, oraz brak obowiązku wdrożenia. Wspólnie tworzymy elastyczny regulamin. Wychodząc na przeciw naszym partnerom, umożliwiamy im finansowanie prac badawczo-rozwojowych poprzez system płatności w transzach – dzięki temu zabiegowi koszty prowadzenia badań są zbliżone do utrzymywania pracowników własnego działu R&D. Zarówno, duże firmy o milionowych kapitałach, jak również mali przedsiębiorcy i producenci, mierzą się codziennie z wyzwaniami technologicznymi i potrzebą dywersyfikacji swojej oferty – my, jako Hub B+R PPNT chcemy jako ich partner, sprostać wspólnie tym wyzwaniom, w sposób jak najbardziej efektywny i korzystny dla obu stron.- mówi prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski, współtwórca Hubu B+R PPNT.  ​

Dzięki skorzystaniu z usług Hubu B+R PPNT firmy będą mogły zapewnić sobie pionierską pozycję na rynku, otrzymując wyłączną licencję na opracowany produkt, na określony czas i lokalizację. W ramach współpracy nasi partnerzy otrzymają także kompleksową dokumentację technologiczną oraz plan procesu wdrożenia.

Finansowanie

W Hubie B+R PPNT realizujemy projekty B+R, zarówno komercyjne jak i te finansowane ze środków publicznych. Obecnie to spora część naszej działalności badawczo-naukowej, w ramach której realizujemy projekty o równowartości kilkunastu milionów złotych. PPNT to jedyny park naukowo-technologiczny w Polsce, który posiada status jednostki naukowej, w dodatku kategorii A! To blisko 40 ekspertów z zakresu usług B+R, w większości o stopniu naukowym doktora. Ponadto, to także kilkadziesiąt unikatowych w skali kraju urządzeń badawczych, które są na wyciągnięcie ręki firm chcących się rozwijać w aspekcie Badań i Rozwoju. Naszym marzeniem jest przyciągnięcie do Hubu B+R jak najmniejszych, rodzinnych firm, które chciałyby coś zmienić i wciąż się rozwijać. Chcemy udowodnić, że badania i rozwój nie muszą być drogie, skomplikowane, długotrwałe i niepewne, chcemy pokazać inne, bardziej bezbolesne i korzystne dla obu stron rozwiązanie, a co więcej nawiązać długofalowe relacje.

Własność intelektualna

Własność intelektualna to bardzo ważny aspekt współpracy badawczo-rozwojowej, dlatego też opracowaliśmy kilka modeli wyjścia, które gwarantują bezpieczeństwo własności intelektualnej klientom Hubu B+R PPNT. Wszystkie warunki współpracy uwzględniają potrzeby i możliwości obu stron oraz są szczegółowo omawiane. Jesteśmy otwarci na rozmowę i negocjacje! Zapraszamy do kontaktu: hubbr@ppnt.poznan.pl.

 

PPNT stworzyło elastyczny Hub B+R, który zapewnia swoim partnerom wysoką niezależność decyzyjną. Nasze doświadczenie, wykwalifikowani Eksperci i rozbudowana infrastruktura są gwarancją wysokich usług oraz efektywnej kooperacji.

Zapraszamy do współpracy!

Więcej informacji

Nie wiesz, jak zacząć współpracę z nami? Po prostu odpowiedz na kilka pytań, a my zajmiemy się resztą!

Formularz kontaktowy