Aktualności

NIE TAŃCZ JAK CI ZAGRAJĄ! PPNT REALIZUJE PROJEKT W RAMACH PROGRAMU „HAKI NA CYBERATAKI” FUNDACJI SANTANDER

2022-09-21
Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Fundacja Santander realizują ogólnopolską, społeczno-artystyczną kampanię dance marketingową pt. „Nie tańcz jak ci zagrają”.

 

Projekt, realizowany w ramach programu grantowego „Haki na Cyberataki”, zachęca do nagrania video z muzyką stworzoną na jego potrzeby, oznaczenia profilu i dodania hasztagów: #nietanczjakcizagraja, #dancechallenge. Wśród osób, które już podjęły wyzwanie są między innymi: Paweł Sakowicz, Dwie Pary Piersi, Madlen.Revlon, Marcin Motyl, Klaudia Sadło – finalistka programu You Can Dance a także Kamil Krupicz – znany z programu Hell’s Kitchen a także my – Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Hasło kampanii odnosi się do związku frazeologicznego „tańczyć, jak ktoś zagra”. Oznacza to, robienie czegoś pod czyjeś dyktando oraz bezmyślnego wykonywania poleceń. Główne cele projektu to:

  • promowanie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu,
  • uświadamianie o zagrożeniach z jakimi można się spotkać w cyberprzestrzeni oraz
  • sprzeciw wobec cyberataków, oszustw i manipulacji w sieci.

W ramach projektu „Nie tańcz jak Ci zagrają. Nie daj się złowić w sieci” przekazywana jest wiedza o takich zjawiskach jak np. phishing czy vishing. Właśnie takie techniki manipulacji i socjotechniki są wykorzystywane, aby uśpić czujność użytkownika.

Jak się chronić? Na co powinniśmy uważać? Czego unikać? Wszystkie informacje znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

STRONA PROJEKTU