Aktualności

Nowa usługa dla firm: Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej

2021-02-22

doradztwoTempo rozwoju technologii przyspiesza, a oczekiwania klientów zmieniają się znacznie szybciej niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Aby budować przewagę konkurencyjną, przedsiębiorcy muszą wyjść poza utarte schematy funkcjonowania i postawić na cyfrową transformację, zwłaszcza w obszarze automatyzacji produkcji oraz obsługi klienta. W tym procesie pomagają Eksperci PPNT. I to bezpłatnie!

Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej to kompleksowa usługa doradcza obejmująca:

  • analizę potrzeb przedsiębiorstwa,
  • rekomendacje narzędzi IT np. usprawniających procesy w firmie,
  • przedstawienie listy potencjalnych dostawców.

Na czym polega usługa?

Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej składa się z trzech etapów:

  1. Spotkanie online lub w siedzibie firmy – czas trwania ok. 1,5 h,
  2. Plan transformacji – raport z rekomendacją obszarów o największym potencjale do cyfryzacji,
  3. Plan wdrożenia – wskazanie konkretnych rozwiązań i potencjalnych dostawców.

Dla wybranych rozwiązań przeprowadzamy również demonstracje funkcjonowania technologii.

Nasi Eksperci bazują na sprawdzonej metodologii, aby rzetelnie doradzić, jakie obszary działalności firmy warto rozwinąć w kierunku digitalizacji, np. składanie zamówień poprzez kanał on-line, skrócenie czasu przygotowania wycen, szczegółowe monitorowanie czasu i kosztów produkcji, optymalizacja logistyki, podniesienie efektywności prac serwisowych czy zarządzanie elektronicznym obiegiem informacji i dokumentów. Na bieżąco śledzimy możliwości nowoczesnych rozwiązań informatycznych oferowanych na rynku. Dysponujemy szeroką siecią partnerów, którzy mogą wspierać firmę w całym zakresie rozwiązań IT oraz posiadają doświadczenie w szerokim spektrum branż.

DIH4Future

Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej prowadzimy w ramach działalności DIH4Future (Digital Innovation Hub). Naszym celem jest oswojenie z najnowszymi technologiami cyfrowymi, wskazanie ich praktycznych zastosowań i sposobów na ich wykorzystanie. Chodzi również o wyposażenie firm w umiejętności miękkie, takie jak gotowość do ponoszenia ryzyka, dzielenia się wiedzą, szybkiego poszukiwania, kreowania i testowania nowych rozwiązań. Ze względu na otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii, PPNT realizuje usługę bezpłatnie.

Dlaczego warto skorzystać?

Uzyskane doradztwo podniesie konkurencyjność firmy poprzez wdrożenie narzędzi cyfrowych dopasowanych do specyfiki przedsiębiorstwa. Dzięki nim firma podniesie swoja efektywność kosztową oraz zdolność do elastycznego reagowania na specyficzne potrzeby klientów.

Zastanawiasz się, czy ta usługa jest dla Ciebie?

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja firma jest gotowa na transformację cyfrową? Sprawdź to! Odpowiedz na 5 prostych pytań, a my pomożemy Ci ustalić stan gotowości cyfrowej Twojej firmy oraz przygotujemy dla Ciebie spersonalizowany raport.

Test gotowości cyfrowej

 

Zapraszamy do współpracy!

 

Kontakt

Jan Chełkowski
tel. +48 602 588 452
e-mail: jan.chelkowski@ppnt.poznan.pl

 

Grafika: freepik.com