12.06.2026 r. Poznański Park Naukowo-Technologiczny odwiedził Marcin Gołek, Pierwszy Zastępca Prezydenta Poznania. Wizyta była okazją do spotkania z kadrą zarządczą PPNT oraz rozmów o współpracy, wymianie doświadczeń i możliwościach dalszego rozwijania relacji między instytucjami.
Podczas spotkania przedstawiciele Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego rozmawiali z Pierwszym Zastępcą Prezydenta Poznania o roli dialogu, partnerstwa i wspólnego działania w obszarach ważnych dla miasta, środowiska akademickiego oraz instytucji wspierających rozwój nauki i innowacji.
Rozmowy miały charakter otwarty i obejmowały różne perspektywy związane z funkcjonowaniem miasta, uczelni oraz zaplecza naukowo-badawczego. Uczestnicy spotkania podkreślali znaczenie współpracy, wzajemnego poznawania potrzeb oraz tworzenia przestrzeni do dalszej wymiany myśli i doświadczeń.
Częścią wizyty było również zapoznanie się z infrastrukturą Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Marcin Gołek odwiedził wybrane przestrzenie PPNT, gdzie miał okazję przyjrzeć się działalności prowadzonej w Parku oraz porozmawiać z osobami zaangażowanymi w jego codzienne funkcjonowanie.
Spotkanie było okazją do budowania relacji, wymiany perspektyw oraz rozmowy o możliwościach dalszej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i instytucjami otoczenia akademickiego. Wizyta podkreśliła znaczenie bezpośredniego dialogu i wspólnego poszukiwania kierunków działania ważnych dla rozwoju Poznania.






zdjęcia: Hubert Bugajny
