Aktualności

PPNT na South Summit 2019

2019-09-27

Przed nami jedno z największych wydarzeń networkingowych dla startupów w południowej Europie – South Summit 2019, które odbędzie się w Madrycie, w dniach 2-4 października. Nie zabraknie tam ekspertów PPNT, którzy trzymają rękę na pulsie w kwestii wspierania młodych firm i naukowców w rozwijaniu ich drogi biznesowej. Zabieramy z sobą trzy polskie startupy, aby zaprezentowały swoje innowacyjne rozwiązania przed międzynarodowym gronem inwestorów!

Na tegoroczną edycję South Summit, dzięki zaangażowaniu w program Merlin ICT, zabieramy z sobą trzy startupy z Polski. To dla nich doskonała okazja do pokazania się w branży i być może znalezienia nowego inwestora lub biznesowego partnera. Na South Summit zjeżdżają bowiem setki inwestorów i tysiące startupów!

South Summit działa od 2012 roku. To wiodąca platforma wymiany doświadczeń i innowacji dla krajów południowej Europy oraz Ameryki łacińskiej. Co roku przyciąga inwestorów i największe korporacje, takie jak Google, Apple czy Amazon. Poszukują oni innowacji wśród kreatywnych startupowców. Innowatorzy mogą zaprezentować swoje osiągnięcia i pomysły a także wziąć udział w inspirującej wymianie doświadczeń oraz sesjach plenarnych i pitchingowych. Podczas South Summit sesje networkingowe szybko zamieniają się poważne oferty biznesowe. Od pierwszej edycji w 2012, na konferencjach zaprezentowało się w sumie ponad 3800 startupów. Ponad 95% finalistów nadal odnosi sukcesy w biznesie i w sumie uzyskało ponad 2,8 miliarda dolarów dofinansowania.

Z przedstawicielami PPNT na South Summit jadą do Madrytu trzy startupy: Expansio, medVC oraz Skillmate.

Expansio zawojował konkurs EnlightED dla najlepszych startupów rewolucjonizujących branże edukacyjną. Innowacja Expansio, chatbot CodeAll, znalazła się w najlepszej 10 konkursu! CodeAll uczy podstaw programowania wykorzystując czujniki Internetu Rzeczy. Pozwala zaprogramować np. światło na klaśnięcie, alarm domowy czujnik parkowania. Jest jednym z trzech startupów w fazie seed. Podczas konferencji South Summit w Madrycie Expansio zaprezentuje swój projekt z przedstawicielami pozostałej 10-tki: z USA, Belgii, Tanzanii, Chile, Egiptu, Hiszpanii i Francji.

MedVC stworzył narzędzie umożliwiające transmisję video z operacji medycznej w czasie rzeczywistym. Umożliwia to np. konsultacje na odległość między chirurgami, lekcje pokazowe dla studentów czy inne realizację na potrzeby medycyny. O medVC możecie obejrzeć film:

Skillmate z kolei to pomysł na aplikację, która może dobierać użytkowników w oparciu o ich wspólne umiejętności oraz lokalizację. Często żyjemy obok siebie, mamy wspólne zainteresowania, ale nigdy nie mieliśmy okazji się poznać. Skillmate mogłaby  niwelować tą barierę, tworząc przestrzeń do wspólnej aktywności oraz wartość dodaną pod postacią wspólnej nauki. Główną przewagą jest stworzenie możliwości do poznania się podobnym osobom oraz umożliwienie im spędzenia czasu wolnego w wartościowy sposób.