Aktualności

PPNT realizuje nowy projekt – Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców Global

2021-05-10

Kontynuując działania w ramach projektu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, postanowiliśmy podjąć kolejne wyzwanie, dzięki któremu początkujący przedsiębiorcy będą mogli współpracować z doświadczonymi firmami spoza Europy. Zapraszamy do udziału w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców Global, który realizujemy razem z naszym niemieckim partnerem Unternehmertum.

 

EYE Global (Erasmus for Young Entrepreneurs Global) to międzynarodowy program, który pozwala początkującym przedsiębiorcom z Europy wyjechać za granicę i współpracować z doświadczonymi właścicielami firm z: Izraela, Kanady (Ontario, Quebec), Singapuru i Stanów Zjednoczonych (Kalifornia, Nowy Jork).

Program wywodzi się z popularnego programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, który działa na terenie Europy od 2009 roku i z którego skorzystało już 20.000 osób.

EYE Global to:

  • szansa na zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia pozwalającego usprawnić biznesplan,
  • sposób zdobycia nowych relacji biznesowych i nie tylko,
  • okazja do przetestowania swojego pomysłu biznesowego na globalnych rynkach,
  • niepowtarzalna okazja do zdobycia interesującego partnera na rynku na którym planujemy rozwój naszego projektu lub sprzedaż produktów i usług,
  • dofinansowana przez Komisję Europejską szansa dla Twojego przedsięwzięcia.

Na czym dokładnie polega program?

Współpraca w ramach EYE Global to wymiana, a nie staż. Program jest przede wszystkim okazją do rozwinięcia międzynarodowych partnerstw przydatnych w rozwoju przedsięwzięć obu stron. Partnerzy przez okres od 1. do 3. miesięcy pracują wspólnie nad wdrażaniem nowych pomysłów i rozwojem biznesu.. Dzięki temu osoba wyjeżdżająca w ramach wymiany zyskuje niepowtarzalną okazję do uczenia się, zdobywania międzynarodowych kontaktów i czerpania pełnymi garściami z doświadczeń innego przedsiębiorcy z większym stażem. Gospodarz ma natomiast okazję do współpracy z ambitnym, zmotywowanym i pełnym świeżych pomysłów gościem z zagranicy, który może okazać się wartościowym partnerem biznesowym w innej części świata.

Koszty pobytu częściowo pokrywa Komisja Europejska. Wsparcie finansowe wynosi od 600. do 1000. Euro miesięcznie w trakcie pobytu. Ponadto częściowo refundowane są także koszty podróży.

Zainteresowani wymianą muszą wykazać się doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i możliwą do zrealizowania koncepcją biznesową. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny także dobrze znać języki obce, a przede wszystkim przedstawić biznesplan swojego przedsięwzięcia.

 

Chcesz wziąć udział w programie?

Napisz na: eyeglobal@ppnt.poznan.pl

Chętnie wyjaśnimy, jak możesz zaaplikować i pomożemy w wyborze doświadczonego przedsiębiorcy, z którym będziesz współpracować!

 

Więcej informacji