Aktualności

Poznański Park Naukowo-Technologiczny w nowej odsłonie

2019-03-20

Pierwszy dzień wiosny 2019 r. to dla Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego wielkie odświeżenie. Wprowadzamy nową identyfikację wizualną PPNT, z myślą o naszych klientach. Chcemy podkreślić naszą rzetelność oraz dynamikę i otwartość nowoczesnego środowiska badawczego, jakie tworzymy. Nowe logo PPNT harmonijnie łączy w sobie atrybuty dojrzałości i młodości.

claim_CI_PPNTChcemy, aby wymagające dziś coraz więcej firmy, otrzymały jasną informację: Poznański Park Naukowo-Technologiczny to:

  • Biznes – wspieramy firmy na każdym etapie, dostarczamy rozwiązań i technologii wg potrzeb klienta, zapewniamy profesjonalne usługi doradcze, fundusze na rozwój, dostęp do sieci międzynarodowych kontaktów,
  • Innowacja – tworzymy i pomagamy chronić wynalazki; prowadzimy firmy i naukowców przez proces komercjalizacji, pozyskiwania patentów, ochrony własności intelektualnej, aż do wdrożenia innowacji,
  • Technologia – tworzymy rozwiązania wspierające działalność firm, opracowujemy technologie, zapewniamy nowoczesne zaplecze laboratoryjne,
  • Nauka – prowadzimy badania naukowe, realizujemy zlecenia od naszych klientów, wspieramy naukowców w pozyskiwaniu grantów i prowadzeniu własnych badań.

Profil naszych zainteresowań pozostaje niezmienny. Nadal główną osią działalności PPNT są chemia, biotechnologia, fizyka oraz IT. Wspieramy jednak także firmy działające w innych gałęziach gospodarki. Każdy ambitny przedsiębiorca, stawiający na innowacje i nowoczesność, znajdzie w PPNT coś dla siebie. Jesteśmy kreatywni i nastawieni na współpracę. Nowe logo i cały system identyfikacji wizualnej to właśnie podkreślają.

Naukowe korzenie

PPNT to współpraca nauki i biznesu. To most łączący dwa światy i pozwalający im czerpać wzajemne korzyści. Wywodzimy się ze środowiska akademickiego. Jesteśmy jednostką naukową i wiemy jak osiągnięcia nauki wdrożyć w biznesie. Nie odcinamy się od akademickich korzeni – to przecież miejsce, gdzie rodzi się nauka, a my tę naukę przekładamy na codzienność. Wspieramy firmy, przedsiębiorców, innowatorów, pomysłodawców w skutecznych wdrożeniach innowacji. Nie zapominamy jednocześnie o stałym podnoszeniu jakości usług i budowaniu współpracy. Bo współpraca nauki i biznesu tym, czego wymaga nowoczesna, innowacyjna gospodarka. I taką gospodarkę chcemy współtworzyć.

Od 25 lat działamy w Poznaniu, gdzie PPNT ma siedzibę, ale nasze możliwości sięgają dużo dalej. Nauka i innowacje nie znają przecież granic. Działamy w całej Wielkopolsce, w Polsce, a nawet na całym świecie. Dzięki temu doskonale zdajemy sobie sprawę, że nieustannie zmieniają się warunki i charakter pracy naukowców oraz wymogi firm. Jesteśmy elastyczni i dynamicznie się rozwijamy, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom. Chcemy aby było to jasne od pierwszego kontaktu z PPNT, od pierwszego spojrzenia na logo, ofertę, wizytówki czy stronę internetową.

Dlatego wprowadzamy nowy system identyfikacji wizualnej. Zmieniamy logotyp i inne elementy wizerunku, aby podkreślić naszą tożsamość i takie wartości jak innowacyjność, kreatywność i współpraca.

Chcemy pokazać, że nasze wieloletnie  doświadczenie to przewaga na rynku,  to eksperckość, rzetelność i niezawodność oferowanych usług i jednocześnie nieustanne poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań. – mówi Justyna Cięgotura, zastępca dyrektora PPNT.

nowe logo PPNT_i sygnet

Nowa identyfikacja wizualna to element łączący obszary działalności Parku w jedno. PPNT to marka profesjonalna, uporządkowana i budząca zaufanie, tak jak nasi pracownicy. Nasza działalność skupia się na specjalistycznych usługach doradczych i badawczych związanych z wdrażaniem nowych technologii. System identyfikacji wizualnej ma podkreślać elastyczność i biznesowy charakter PPNT.

Ujednolicamy przekaz nie tracąc różnorodności

Strzałka z literki „T” ma kierować uwagę na korzyści, jakie marka PPNT oferuje swoim klientom. Korzyści płynące z i dla biznesu, technologii, innowacji oraz nauki. Wskazuje wzrost, rozwój, akcelerację.

Nowe logo Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest proste, minimalistyczne, oparte na skrócie PPNT i zbudowanej na nim typografii. Uzupełnia się ono z językiem identyfikacji wizualnej, który jest bogatszy i ma bardziej kolorowy charakter. Tak jak różnorodna jest oferta Parku. Łączymy wiele tematów i różnorodnych działalności.

Od ponad 20 lat funkcjonuje w ramach PPNT Poznańskie Laboratorium Radiowęglowe, prowadzimy badania naukowe z zakresu chemii i biotechnologii, świadczymy usługi doradcze, pomagamy w pozyskiwaniu funduszy europejskich, grantów dla naukowców. W obrębie Parku działa, jeden z najlepszych w kraju, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, nowoczesne DataCenter. Od prawie 5 lat prowadzimy centrum nauki, jakim jest Laboratorium Wyobraźni. – podkreśla prof. Jacek Guliński, dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

PPNT_logotypy dzialow

Chcemy, aby z PPNT wychodził jasny i spójny komunikat: pracujemy wspólnie, na sukces naszych klientów. Jesteśmy jednością, dlatego razem się komunikujemy. Stąd nowa, spójna identyfikacja wizualna. Znajdzie ona odzwierciedlenie w logotypach (Laboratorium Wyobraźni, Centrum Archeologiczne, Przedszkole Parkowe Skrzaty itp.), listownikach, szablonach prezentacji, ofertach, wizytówkach itp.

Bazowa kolorystyka PPNT jest stonowana, techniczna. Dodaliśmy jednak mocny akcent kolorystyczny w postaci koloru zielonego. Dzięki temu udało się zachować balans między technicznym (naukowym) uporządkowaniem (ikony, opisy techniczne) a bardziej emocjonalnym językiem i przyjaznym charakterem dotyczącym relacji biznesowych i elastyczności, jaki nas wyróżnia.

Identyfikacja wizualna, poprzez prostotę logo stanowi ramę dla różnorodnej działalności Parku. Dlatego, mimo iż naszym wyróżniającym kolorem jest zielony, dopuszczamy także inne kolory  w odpowiednich konfiguracjach. Pozwoli to na podkreślenie naszej różnorodności i elastyczności. – mówi Ewa Kocińska-Lange, zastępca dyrektora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.