Blog

Program Skillersi, czyli design thinking w biznesie

2019-03-12

Program SkillersiJeśli Twoja firma stoi właśnie przed wyzwaniem, które wymaga dogłębnego procesu, inwestycji dużej ilości czasu i sporych zasobów, to trafiłeś właśnie w najlepsze miejsce w całym internecie. Przeczytaj o naszym autorskim programie, dzięki któremu Twoje wyzwanie, może stać się motorem napędowym do rozwoju. Skillersi to ludzie do zadań specjalnych, którym śmiało możesz przekazać swoje wyzwanie. Zgłoś się do nas, zostań naszym partnerem i odpal rakietę do nowego wymiaru swojego biznesu!

Design thinking w Twoim biznesie

Skillersi pracują nad zleconym im zadaniem metodą design thinking, co oznacza, że tworzą innowacyjne rozwiązania oparte na głębokim zrozumieniu potrzeb odbiorców. Istotą tego podejścia jest generowanie jak największej liczby rozwiązań, prototypowanie tych z największym potencjałem i szybkie ich testowanie, co przyczynia się do zmniejszania ryzyka biznesowego. Uniwersalność metody i jej ustrukturyzowanie sprawiają, że z powodzeniem stosowana jest ona na całym świecie dla udoskonalania i tworzenia produktów i usług dla klientów, jak i procesów wewnątrz firm. Z metody design thinking korzystają m.in. Microsoft, Zalando, Lego czy Airbnb.

Oni mają skille, których Ci trzeba

GrSkillersiono naszych ekspertów, bacznie przyglądało się kandydatom do programu podczas ich pracy nad tworzeniem nietuzinkowych rozwiązań problemów. Spośród kilkuset osób reprezentujących kierunki ścisłe, przyrodnicze, humanistyczne i artystyczne zrekrutowaliśmy najbardziej kreatywne i zaangażowane osoby o niekonwencjonalnym podejściu do rozwiązywania problemów. Tak powstał Program Skillersi, czyli zespół utalentowanych pasjonatów innowacji. Wszystko zgodnie z zasadą, że skuteczny i efektywny team to taki, który jest multidyscyplinarny.

Jakie wyzwanie dasz Skillersom?

Nasz pomysł jest gotowym narzędziem do włączania innowacji do firm niezależnie od branży, w jakiej działają. Nasz program został przetestowany i sprawdzony na realnych wyzwaniach firm, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.

 Od Ciebie zależy, czy chcesz pracować nad zmianą procesów wewnątrz firmy, aby wzmocnić kulturę organizacji czy zdecydujesz się rozwijać swój produkt.

Zastanawiasz się pewnie jakie wyzwanie mógłbyś zlecić Skillersom. Jeśli odpowiem, że każde, to i tak nie uwierzysz, pozwól więc, że pokażę Ci wybrane przykłady wyzwań, z którymi mieli już okazję się zmierzyć.

 1. Potrzebny pomysł na produkt/usługę
  Wiesz już, jakie są potrzeby potencjalnych klientów bądź masz świadomość problemu, jaki istnieje na rynku branży, w której pracujesz. Nie wiesz jednak jak zbudować produkt/usługę, która odpowie na ten problem. Pozwól Skillersom się tego dowiedzieć.
 2. Potrzebny pomysł na usprawnienie procesów wewnętrznych
  Jeśli w Twojej firmie procesy bardzo długo się przetwarzają, pracownicy nie potrafią się skutecznie komunikować, możesz potrzebować wsparcia w zakresie kultury organizacji. Rzuć Skillersom wyzwanie na zbudowanie rozwiązania dla problemu, który utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie.
 3. Pomysł jest gotowy, ale brak Ci zasobów do wdrożenia
  Masz świetny pomysł na nowy produkt, ale nie wiesz jak tchnąć w niego życie. Brak zasobów i czasu, aby Twoja wizja nabrała kształtów? Przekaż swój pomysł Skillersom i obserwuj, jak badają rynek i tworzą kolejne funkcjonalności, usprawnienia, ścieżkę klienta, patrz, jak Twój pomysł rozkwita.
 4. Produkt się nie sprzedaje
  Z jakiegoś powodu owoc Twojej kilkumiesięcznej pracy nie znajduje zainteresowania, nie sprzedaje się? Skillersi prześwietlą cały proces/produkt i przyjrzą się Twoim klientom, aby dojść do jego sedna i rozwiązać go.

Bez względu na to, jakie wyzwanie wybierzesz, Skillersi poddadzą je złożonemu procesowi, którego efektem będzie innowacja oraz zbiór przydatnych informacji na temat Twoich odbiorców. Efekty pracy Skillersów możesz wykorzystywać w przyszłości, w kolejnych projektach, a także przy nowych wyzwaniach.

Wzmocnij swój employer branding

Jeśli Twoja firma poszukuje utalentowanych, zaangażowanych pracowników, to dołączenie do programu Skillers może okazać się sposobem na ich znalezienie. Spośród wszystkich wypracowanych rozwiązań wraz z naszymi ekspertami wybierasz to najbardziej atrakcyjne, a przy jego wdrażaniu może pracować wytypowana osoba w roli stażysty. Ten element całego procesu nazywamy naturalnym assessment center. Tym sposobem w 2018 roku, zatrudnienie znalazło pięć osób!

Skillersi nie tylko wspierają proces zmiany i innowacji w Twojej firmie, ale także pozycjonują ją jako atrakcyjne środowisko dla rozwoju kariery.

Zawsze dopasowujemy się do Ciebie

Skillers_by_Dominik_Tryba(3)Program Skillersi to maksymalizacja zaangażowania w tworzenie rozwiązania dla Twojej firmy, przy minimalnej inwestycji Twoich dotychczasowych zasobów. To ile będzie trwał proces, jaki będzie jego zakres i ile osób będzie brało w nim udział, zależy od naszych wcześniejszych ustaleń. Masz pełne prawo do korzystania z wypracowanego rozwiązania i innych rezultatów naszej współpracy. Dzięki umowie o zachowaniu poufności masz pewność, że wszelkie informacje, którymi firma dzieli się w czasie trwania prac, są z nami bezpieczne.

Innowacja niezbędna w biznesie

Nasycenie rynku sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający. Od firm wymagana jest innowacyjność, którą my proponujemy odnaleźć w procesie projektowania przez ludzi wsłuchujących się w potrzeby klientów. Ko-kreacja jest według nas najlepszym kierunkiem dla nowoczesnej firmy, otwartej na zmianę.

“Kiedy ludzie pracują w efektywnych kombinacjach, osiągają znacznie więcej niż wtedy, gdy pracują sami.” (Meredith Belbin)

Ciągłe udoskonalanie procesów i usług, jest jedynym sposobem na odpowiadanie na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Wiemy jednak ile czasu i pracy to wymaga. Właśnie dlatego powołaliśmy do życia Skillersów, którzy w kilka miesięcy stworzą rozwiązanie dla postawionego przez Ciebie wyzwania i pomogą w jego wdrożeniu.

Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o wyzwaniu, przed którym właśnie stoisz. Czy jest to budowanie poczucia wspólnoty wśród pracowników? A może dostarczanie produktów do klientów bez generowania odpadów? Jesteśmy gotowi na wszystko!

Skillers_by_Dominik_Tryba_061_a

 

Zdjęcia: Dominik Tryba

Anna Padewska-Organ

Od 8 lat współtworzy i realizuje programy skierowane do start-upów oraz osób zainteresowanych projektowaniem usług. Specjalizuje się w tematach związanych z Design Thinking, modelami biznesowymi i pracą zespołową. Posiada wieloletnie doświadczenie w moderowaniu procesów grupowych. Obecnie pracuje z firmami w oparciu o autorski warsztat, który pozwala określić cele i wartości firmy przy pełnym zaangażowaniu wszystkich pracowników, tak  aby wspólnie obrane kierunki budziły entuzjazm i zaangażowanie zespołu. Wierzy, że innowacje powstają w środowisku, gdzie przenikają się sprawnie działające procesy i dobre relacje międzyludzkie. Absolwentka Ekonomii (UEP) oraz  Psychosomatyki i Somatopsychologii (SWPS).