Aktualności

Rusza projekt Inkubator Innowacyjności +

2017-04-13

logo IN IN + kwadratPoznański Park Naukowo-Technologiczny został partnerem projektu INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI+. Jego głównym założeniem jest pomoc naukowcom w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. W efekcie 6 pomysłów otrzyma środki na stworzenie prototypu, a 4 z nich doczekają się wdrożenia. Projekt realizowany jest w ramach konsorcjum z udziałem Uniwersytetu Przyrodniczego – lidera projektu oraz Spółki Celowej Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Plantinova Sp. z o.o.

Inkubator Innowacyjności + oferuje wsparcie naukowcom zainteresowanym wdrożeniem swoich wyników badań do biznesu. Projekt zakłada wykorzystanie środków finansowych między innymi na: wykonanie analiz rynkowych, dokonanie zgłoszeń patentowych czy wycenę technologii. Naukowcom proponujemy również wyjazdy na zagraniczne targi branżowe, stanowiące świetną okazję do zaprezentowania ich dokonań naukowych przed szeroką publicznością i nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Wzorem najnowszych trendów dotyczących transferu technologii, po zakończeniu etapu prototypowania i przygotowywania pomysłu do potrzeb rynku, będziemy dążyć do wdrożenia gotowych technologii w firmach.

Projekt trwa do końca stycznia 2019 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Agata Wylegała – Koordynator Projektu, aw@ppnt.poznan.pl, tel. 618279771

Justyna Cięgotura – Kierownik DTT, justyna.ciegotura@ppnt.poznan.pl, tel. 618279749

logotypy_inin