Aktualności

Scale-up Champions, czyli ogrom możliwości dla startupów

2020-12-03

Scale-up Champions Investments Readiness ProgramNasz międzynarodowy projekt Scale-up Champions wychodzi naprzeciw potrzebom startupów z całej Europy i otwiera przed nimi nowe możliwości. Program z każdym dniem nabiera tempa! Listopad upłynął pod znakiem wydarzeń, spotkań i ważnych decyzji. Natomiast grudzień przynosi kolejną szansę na dołączenie do projektu – właśnie otworzyliśmy rekrutację do drugiej tury Programu Gotowości Inwestycyjnej.

 

Program Współpracy Korporacyjnej w ramach Scale-up Champions

W minionym tygodniu odbył się Knowledge Virtual Summit. Podczas dwudniowego wydarzenia swoje prezentacje wygłosiło aż 61 startupów. Młode firmy z całej Europy prezentowały innowacyjne rozwiązania – odpowiedzi na korporacyjne wyzwania postawione przez branże Fintech, MedTech, Industry 4.0., Smart Cities oraz Green Energy.

W wydarzeniu uczestniczyło 21 korporacji, wśród których znalazły się m.in.: PKO Bank Polski, ConnectPay, Volkswagen Poznań, ALVO Medical, Schneider Electric, Danfoss, E.ON czy Alfa Laval. Dla przedstawicieli korporacji spotkanie było szansą na poznanie pomysłów startupów. Ponadto, spotkanie było także okazją do rozmowy i wyrażenia zainteresowania prezentowanymi rozwiązaniami. Na podstawie prezentacji dokonano wyboru najlepszych startupów. To właśnie te młode firmy otrzymają szansę na uczestnictwo w programie współpracy startupów z korporacjami, który potrwa 3-6 miesięcy. Co istotne, aż 38 startupów otrzymało zaproszenie na indywidualne spotkania z korporacjami, które odbywają się w dniach 3-4 grudnia. Na podstawie tych spotkań korporacje podejmą decyzję o dalszej współpracy, biorąc pod uwagę możliwości integracji rozwiązań przedstawionych przez startupy z wyzwaniami, które dla nich przygotowały.

 

Program Gotowości Inwestycyjnej – pierwsza runda

W listopadzie natomiast powitaliśmy na pokładzie 26 najlepszych startupów oraz topowych mentorów z całej Europy, którzy współpracują w ramach pierwszej rundy Programu Gotowości Inwestycyjnej. Proces ten potrwa od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie startupy pod okiem najlepszych mentorów i ekspertów branżowych udoskonalą swój model biznesowy i finansowy. Na zakończenie tego etapu startupy wezmą udział w Demo Day z inwestorami.

 

Aplikuj do drugiej rundy Programu Gotowości Inwestycyjnej!

Program Gotowości Inwestycyjnej  (Investment Readiness Program) to jedna ze ścieżek projektu Scale-up Champions. Nabór do tego programu jest ciągły. Startupy, które chcą wziąć w nim udział w najbliższej przyszłości powinny złożyć aplikację teraz! Ocena zgłoszeń odbędzie się w drugiej połowie stycznia, a działania rozpoczną się w lutym 2021 r. Zachęcamy do aplikowania!

Program Gotowości Inwestycyjnej ma na celu przygotowanie młodych firm do nawiązania współpracy z inwestorami. Zakwalifikowane startupy otrzymają możliwość udziału w sesjach mentoringowych i konsultacjach eksperckich. Ponadto, na startupy czeka także szereg szkoleń przygotowawczych. A wszystko to po to, aby zwiększyć swoją gotowość inwestycyjną i na jak najlepszym poziomie móc zaprezentować się przed topowymi inwestorami z całej Europy.

W ramach ścieżki Investment Readiness Program na startupy czekają:

  • Od 3 do 6 miesięcy wsparcia, w ramach którego będą udoskonalać swój model biznesowy i finansowy, sztukę prezentacji czy team buildingu z najlepszymi mentorami i ekspertami z całej Europy;
  • Wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie międzynarodowych kontaktów;
  • Skalowanie swojego biznesu na arenie międzynarodowej;
  • Dostęp do Deal Roomu, gdzie będą mogły nawiązać kontakt z inwestorami oraz korporacjami;
  • Poznanie międzynarodowych i najlepszych w swojej dziedzinie ekspertów branżowych;
  • Finałem będzie udział w spotkaniu Demo Day z inwestorem.

Szereg korzyści wymienionych powyżej czeka na startupy, które zakwalifikują się do drugiej tury ścieżki Investments Readiness Program. Aby wziąć w niej udział należy złożyć aplikację do 10. stycznia 2021 r. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza i życzymy powodzenia!

Aplikuj

***

Scale-up Champions to międzynarodowa inicjatywa oferująca wsparcie dla „deep tech digital startups” z całej Europy. Dzięki finansowaniu z Programu Horyzont 2020 pomaga startupom w wyjściu na rynki międzynarodowe. Ponadto, projekt wspiera startupy w nawiązywaniu współpracy z korporacjami oraz inwestorami, a w konsekwencji skalowaniu swojej działalności. Koordynatorem projektu jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Projekt realizujemy wraz z partnerami La Salle Technova z Barcelony, FUNITEC z Barcelony, DTU Skylab z Kopenhagi, Tehnopol z Tallina oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym z Kowna.