Aktualności

Skillersi na finiszu

2019-09-07

Skillersi przez 10 tygodni intensywnie pracowali metodą Design Thinking nad trendami współdzielenia. Dzięki pracy tych trzech  interdyscyplinarnych zespołów powstały innowacyjne rozwiązania w obszarach co-livingu i co-workingu.

Uczestnicy programu Skillersi dokładnie zbadali potrzeby użytkowników w obszarach co-workingu i co-livingu oraz znaleźli rozwiązania dotykające problemów tej branży. Przy wsparciu ekspertów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zespołu Very Human Services oraz Grupy OLX, zaprojektowali  algorytmy i narzędzia strukturyzujące pracę w przestrzeniach co-workingowych. Skillersi stworzyli także pakiet gier integracyjnych, opartych na rywalizacji. Dodatkowo zaprojektowali rozwiązanie umożliwiające, już na etapie poszukiwania mieszkania, znaleźć dobrych, zgodnych z naszymi zainteresowaniami i trybem życia współlokatorów.

Na spotkaniu finałowym Skillersi zaprezentowali swoje rozwiązania reprezentantom Grupy OLX i zaproszonym gościom. Dodatkowo swoimi doświadczeniami z zakresu co-livingu i co-workingu podzielił się z nami duet absolwentów programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (EYE – Erasmus for Young Entrepreneurs). Doświadczenia zdobyte w ramach programu pozwoliły uczestnikom EYE uruchomić własny biznes we Wrocławiu, czerpiący z idei współdzielenia.

Dla wielu z uczestników programu to nie koniec przygody z projektowaniem innowacji. Tak interesujące rozwiązania nie mogą pozostać w szufladzie. Na skillersów czeka mnóstwo nowych wyzwań i z całą pewnością już nie tylko w obszarach co-workingu i co-livingu.