Aktualności

Startuje druga edycja Programu Współpracy Startupów z Korporacjami

2021-01-21

program współpracyWłaśnie otworzyliśmy nabór do drugiej edycji Programu Współpracy Startupów z Korporacjami w ramach międzynarodowego projektu #ScaleupChampions! Udział w programie jest szansą na rozwój zarówno dla dużych korporacji, jak i młodych firm technologicznych z całej Europy. 

 

Scale-up Champions pomaga przedsiębiorstwom w dotarciu do przełomowych rozwiązań technologicznych, jakie oferują startupy. Program zakłada identyfikację wyzwań postawionych przez korporacje, a następnie znalezienie nowatorskich rozwiązań, jakimi dysponują innowacyjne, europejskie firmy technologiczne. Zespół ekspertów Scale-up Champions znajdzie, zrekrutuje i wyselekcjonuje najlepsze projekty, spośród tych, które zostaną zgłoszone do programu, a wybrane firmy technologiczne otrzymają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed korporacjami.

Jakie korzyści dla korporacji niesie za sobą udział w programie?

W obliczu przełomowych innowacji, współpraca startupów z korporacjami nabiera innego wymiaru:

  • Pomaga korporacjom w zwiększeniu swojej konkurencyjności poprzez wprowadzenie innowacyjnych technologii, produktów lub usług.
  • Pozwala na testowanie i rozwijanie nowatorskich technologii i rozwiązań przy mniejszych kosztach i ryzyku dla podstawowej działalności.
  • Wpływa na postrzeganie marki jako bardziej innowacyjnej, dzięki czemu korporacja może stać się atrakcyjniejsza dla swoich klientów czy partnerów biznesowych.
  • Startupy często są źródłem nowych pomysłów i tzw. świeżego spojrzenia, które pozwala na usprawnienie procesów lub rozwiązanie zaistniałych problemów.

Ten i wiele innych korzyści korporacje mogą osiągnąć dzięki udziale w Scale-up Champions. Program ma na celu dostarczenie najbardziej przełomowych rozwiązań, które będą dopasowane do potrzeb i oczekiwań korporacji.

Zapraszamy do udziału w Programie Współpracy Startupów z Korporacjami!

Więcej informacji

 

***

Scale-up Champions to międzynarodowy projekt, którego celem jest wsparcie deep tech startups z całej Europy. Program pomaga startupom w wejściu na rynki międzynarodowe, nawiązywaniu współpracy z korporacjami oraz inwestorami, a w konsekwencji – skalowaniu swojej działalności. W ramach projektu dostępne są trzy ścieżki wsparcia: Program Gotowości Inwestycyjnej, Program Współpracy z Korporacjami oraz Europejski Program Inkubacji. Inicjatywa jest współrealizowana z międzynarodowymi ośrodkami innowacji: Startup Europe, DTU – Technical University of Denmark, Kaunas STP Kaunas Science and Technology Park, La Salle BCN, La Salle Technova Barcelona, Tehnopol.