Aktualności

Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” – sukces naszych klientów

2020-10-27

Eksperci PPNT

Dzięki wsparciu naszych ekspertów w ramach działalności DIH4Future, kilku przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego otrzymało nagrodę w ogólnopolskim konkursie  „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Wymierne efekty współpracy z ekspertami DIH4Future

Prawie pół tysiąca przedsiębiorców złożyło wnioski w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”. Pula środków w konkursie wynosiła ponad 2 miliony złotych. W gronie laureatów konkursu znalazło się 105 firm, w tym kilku przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy swoje wnioski konkursowe konsultowali z naszymi ekspertami działającymi w ramach Digital Innovation Hub. Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Wśród firm, które wsparli nasi eksperci znalazł się także lokator PPNT – firma NUTOPI. Wyniki konkursu potwierdziły, że współpraca z naszym DIHem daje wymierne korzyści! Zachęcamy do korzystania z naszych usług przedsiębiorców zamierzających wdrażać rozwiązania ICT lub będących w procesie transformacji cyfrowej.

Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”

Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Poszukiwane były firmy, których projekty wpisują się w co najmniej jeden z obszarów wyszczególnionych przez organizatora konkursu. Zgłosić można było projekty dotyczące automatyzacji procesów w firmie, pracy zdalnej, wykorzystywania rozwiązań chmurowych czy cyberbezpieczeństwa. Ponadto w ramach konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poszukiwała także inicjatyw z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji, e-commerce, obsługi klienta przez Internet oraz marketingu internetowego. Na liście obszarów znalazły się także zarządzanie zasobami firmy z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych, analityka biznesowa oraz wykorzystanie technologii mobilnych. Więcej o samym konkursie pisaliśmy tutaj.

***
Czym jest DIH4Future?

Stworzony przez nas w październiku 2019 r. Digital Iinnovation Hub (DIH) nosi nazwę DIH4Future. W ramach projektu działamy zarówno biznesowo, jak i misyjnie. Nasza działalność w ramach DIH4Future koncentruje się głównie na dążeniu do wzrostu świadomości technologicznej i gotowości do zmian w przedsiębiorstwach. Celem DIH4Future jest oswojenie z najnowszymi technologiami cyfrowymi, wskazanie ich praktycznych zastosowań i sposobów na ich wykorzystanie. Ponadto chodzi również o wyposażenie pracowników firm w tzw. umiejętności miękkie. Wśród szczególnie pożądanych umiejętności miękkich wymienić można gotowość do ponoszenia ryzyka, dzielenia się wiedzą, szybkiego poszukiwania, kreowania i testowania nowych rozwiązań. DIH4Future, którego liderem jest PPNT, tworzą cztery uzupełniające się wzajemnie podmioty, dostarczające wsparcie firmom znajdującym się u progu transformacji cyfrowej.

 DIH4Future