Blog

Trening pracy zespołowej. Czy to można ćwiczyć?

2018-12-06

Praca w grupie to jedna z najefektywniejszych metod rozwiązywania problemów, gromadzenia danych i tworzenia innowacji. Budowanie zgranego zespołu wymaga jednak czasu i cierpliwości. Każdy z nas jest inny, pracując w grupie, wnosisz do niej swoje talenty i kompetencje, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie one są?

Podczas wielu lat pracy, pomogliśmy setkom osób poznać ich unikalne kompetencje i dostrzec wyjątkowe umiejętności, wsparliśmy dziesiątki zespołów w zrozumieniu naturalnych procesów wchodzenia w interakcję. Teraz zapraszamy i Ciebie do tego angażującego i pełnego zabawy procesu, który pomoże Ci znaleźć swoje ukryte talenty, ułatwi współpracę z innymi członkami zespołu, a nawet poprawi relacje w życiu prywatnym. Myślisz pewnie: jak to możliwe? Już wyjaśniam.

Trening pracy zespołowej to około 4-godzinny warsztat, podczas którego masz szansę dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Uczestnicy naszych warsztatów, bardzo często są zaskoczeni swymi odkryciami, zmiana perspektywy ułatwia im eksplorowanie własnych możliwości i pozwala na wdrożenie dobrych zmian w relacjach zawodowych, jak i prywatnych. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która pozytywnie Cię zaskoczy w trakcie warsztatu. Mamy tego więcej.

Pozwól sobie na odrobinę zabawy

Gra symulacyjna to część warsztatu, która angażuje umysł i wyobraźnię, przybliża uczestników do zrozumienia funkcji ról zespołowych, czyli tego, w jaki sposób człowiek wchodzi w interakcję oraz jak komunikuje się z innymi. Forma gry pobudza kreatywność i umożliwia poznanie nowych osób. Jej wyjątkowym dodatkiem jest zadanie manualne, które pozwala na wyjście poza schematy i wykorzystanie zupełnie innych umiejętności niż te, których używasz na co dzień. W ten sposób, coś, czego zwykle nie zauważasz, nagle nabiera formy.

Pracujemy tylko na sprawdzonych metodach

Wykorzystywane podczas treningu narzędzia (gra symulacyjna i Test Belbina) to wypracowane w toku wieloletnich badań metody, które stosowane są w budowaniu skutecznych zespołów przez światowych ekspertów dziedziny. Chętnie z nich korzystamy, ponieważ widzimy, jak pozytywnie wpływają na uczestników naszych warsztatów, otwierając ich na nowe możliwości. Możesz mieć pewność, że przy pomocy naszego doświadczenia, zapewnimy Ci bezpieczną i komfortową atmosferę, dając Ci przestrzeń do eksploracji swoich kompetencji.

Zapisz się indywidualnie bądź z całym swoim zespołem

Wiemy, jak ważne jest usprawnianie komunikacji w firmach, bez względu na to, czy zespół liczy kilka osób, czy składa się z kilkunastu rozbudowanych działów. Od skutecznej pracy zespołu i atmosfery, jaka w nim panuje, zależy nie tylko wynik całej firmy, ale także, to czy pracownicy lubią swoją pracę. Dlatego też trening pracy zespołowej to warsztat kierowany tak do osób indywidualnych, jak i do całych zespołów. Warto także dodać, że w warsztacie mogą uczestniczyć pracownicy każdej branży, niezależnie od posiadanych specjalizacji i obejmowanego stanowiska.

Ten warsztat jest dla Ciebie

Jeśli interesuje Cię temat ról zespołowych, chcesz świadomie zarządzać swoimi kompetencjami i lepiej rozumieć innych to trening pracy zespołowej jest świetnym sposobem, aby zdobyć wiedzę w tym zakresie.

Sprawdź ofertę >>> treningu pracy zespołowej

Dowiedz się więcej o >>> teorii ról zespołowych

 

Ps. Zdjęcie jest, oczywiście, symboliczne 🙂

Maciej Nowak

Pracownik Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w latach 2007-2020.

W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym pracował z ponad pięcioma tysiącami uczestnikami w siedmiu krajach.

Miłośnik i trener Design Thinking oraz kreowania innowacji, absolwent Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.