Aktualności

V edycja Warsaw Industry Week za nami!

2021-11-10
Od 8 do 10 listopada byliśmy na Warsaw Industry Week czyli Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych.

Nasi Eksperci z HUBu B+R PPNT dzielili  się swoją wiedzą z przedsiębiorcami z różnych branż. Nie brakowało rozmów o szeroko rozumianej produkcji, działalności badawczo-rozwojowej B+R, innowacjach technologicznych, inżynierii materiałowej, gospodarce odpadowej oraz przemyśle 4.0.

 

Na miejscu byli również Eksperci Zespołu Usług Badawczych PPNT oraz Zespołu Syntez Materiałowych, którzy doradzali i odpowiadali na różne pytania związane z analizą metali czy analizą pierwiastkową ciał stałych.

Targi Warsaw Industry Week w Ptak Warsaw Expo są organizowane cyklicznie od 2016 roku. Tegoroczna odsłona podzielona została na 10 stref, między innymi Strefy Obróbki Metalu, Lakiernictwa, Spawalnictwa, jak i Robotyki i Automatyki, Oprogramowania, czy technologii laserowych – Lasery 4.0 Zorganizowana została także IV edycja konferencji „Instrumenty Przemysłu” na której prelegenci, bazując na swoim doświadczeniu, opowiedzieli  przedsiębiorcom o procesie wprowadzania nowych rozwiązań do zakładów produkcyjnych, które ułatwiając proces „zielonej i cyfrowej transformacji”, przybliżyli realizację wizji przemysłu przyszłości. Ten temat idealnie wpisywał się w działania naszego DIH4future, doradztwa B+R oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych.