Aktualności

Webinary dla startupów

2020-06-17

Zapraszamy na webinary dla startupów w ramach projektu Scale-up Champions. Scale- up Champions to inicjatywa, której celem jest zwiększenie liczby innowacyjnych firm w UE oraz pomoc w ich ekspansji na międzynarodowe rynki. Program ma ułatwić startupom nawiązywanie współpracy z korporacjami i inwestorami a w przyszłości poszerzenie skali swojej działalności.

W ramach programu zaplanowano cykl webinariów, które dotyczyć będą najnowszych trendów i  innowacji w środowisku technologicznie zaawansowanych startupów. Webinary dedykowane będą i pomysłodawcom, i przedsiębiorcom, i inwestorom i mentorom. Słowem – wszystkim którzy interesują się rozwojem startupów na różnych rynkach.

Prelegentami będą doświadczeni eksperci , którzy współpracują z wieloma startupami oraz inwestorami z całej Europy. Omówione zostaną tematy inwestycji międzynarodowych, wchodzenia na nowe rynki oraz współpracy firm i startupów. Poruszymy wiele wątków cennych dla wszystkich, którzy interesują się ekosystemem innowacji w Europie.

Harmonogram webinariów:

Spotkanie będzie dotyczyło wyzwań stojących przed branżą deep tech w 2020 roku i w przyszłości. Dodatkowo będzie to okazja, aby sprawdzić, jak pozyskać inwestora oraz na jakie wsparcie może liczyć młoda firma. Eksperci pomówią o tym, w jakim stanie jest sektor zaawansowanych technologii w UE teraz i jaki może być w przyszłości. Omówią aktualne wyzwania stojące przed branżą, a także zbadają nadchodzące możliwości.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o zasadach gry w relacji startup – korporacja. Webinar w szczególności  skierowany jest do ekosystemów technologicznych w Europie a w szczególności do startupów, szukających możliwości inwestycyjnych i internacjonalizacji.

O tym, jak budować skuteczną współpracę startupów z korporacjami opowie m.in. Joanna Misiewicz, przedstawicielka Let’s Fintech by PKO BP, Terje Ennomae założycielka Estońskiego FeeingStream, oraz Kadii Valles, która reprezentuje Technopol.

Jak pozyskać inwestycje VC? W jaki sposób dotrzeć do zagranicznych inwestorów? Jak z sukcesem poszukiwać źródeł finansowania? Na te pytania odpowiedzą międzynarodowi  i doświadczeni eksperci: Jan Rosenbom przedstawiciel Keystones Business Angel Network, Margus Uudam, Founding Partner w Karma VC, a moderatorem spotkania będzie Kristoffer Buch z DTU Skylab!

Wchodzenie na nowe rynki to trudne zadanie dla małych firm. W trakcie tego procesu warto skorzystać ze wsparcia programów akceleracji i finansowania. Podczas tego wydarzenia dowiesz się jakie możliwości czekają na Twój startup przy rozpoczęciu działalności na rynku nordyckim.

W trakcie webinarium przenalizujemy szanse i zagrożenia, jakie rozwijający się startup może spotkać w ramach swojej działalności, w krajach południowej Europy. Przeanalizujemy trzy różne perspektywy: doświadczenia firmy Scaleup, programów finansowania i akceleratora.

Dołącz do prelegentów z Litwy i Polski, aby dowiedzieć się, dlaczego warto odkrywać rynki Europy Środkowo-Wschodniej (#CEE). Opowiemy również jak pozyskać kapitał na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności w branży zaawansowanych technologii. Zrób pierwszy krok w kierunku łączenia się z dobrze prosperującymi ekosystemami startupowymi, bez wychodzenia z domu lub biura.

Podczas ostatniego webinaru porozmawiamy o prognozach na przyszłość, które kształtują się już dzisiaj. Po drugie, wniesiemy swój wkład do tego sektora, uruchamiając paneuropejski inkubator dla startupów z branży zaawansowanych technologii, który, miejmy nadzieję, stanie się szybką ścieżką dla nowych innowacyjnych rozwiązań, większej liczby pilotażowych przedsiębiorstw i łatwiejszych inwestycji.

 

Więcej o projekcie

Webinary organizujemy we współpracy z partnerami projektu: La Salle Technova z Barcelony, FUNITEC z Barcelony, DTU Skylab z Kopenhagi, Tehnopol z Tallina oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym z Kowna.