Aktualności,CSR,ESG

Zakończyliśmy 5. jubileuszową edycję Parkowego Szału Kilometrowego!

2022-10-10
Parkowy Szał Kilometrowy to sportowa rywalizacja w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, którą organizujemy od 2018 roku. Tegoroczna, jubileuszowa edycja, dobiegła końca wraz z nadejściem września. Wyłoniliśmy zwycięzców, którzy pokonali spore dystanse!

 

 

Aktywność to ważna część życia każdego człowieka. Sportowa rywalizacja w PPNT odbywa się w dwóch kategoriach a zaangażowani pracownicy monitorują efekty swojej pracy. Do uczestnictwa zachęcamy naszych lokatorów a wszyscy mają możliwość porównania wyników za pośrednictwem aplikacji oraz dokonywanych cotygodniowych podsumowań. Celem Parkowego Szału Kilometrowego jest zaangażowanie pracowników w kategoriach:

  • jazda na rowerze oraz
  • bieganie – nie jeden z zawodników decyduje się na to, aby w ramach tej kategorii maszerować lub spacerować.

Ci najbardziej zaangażowani otrzymują nagrody i Puchary Prezesa PPNT. Już od pierwszej edycji tej inicjatywy, traktujemy Parkowy Szał Kilometrowy jako szansę do zmiany nawyków transportowych w okresie wiosennym i letnim a także do zaangażowania pracowników w zdrowy styl życia, dążąc do poprawy kondycji.

Podczas tegorocznego oficjalnego zakończenia Parkowego Szału Kilometrowego, słowa motywacji i nadziei w dalsze sportowe zaangażowanie wyraził Prezes i Dyrektor PPNT, prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski, który wręczył także nagrody.

W ramach 6. edycji wspólnie pokonaliśmy 19 633, 43 km!

Możemy podzielić się z Wami zaskakującymi ciekawostkami!

– Wszyscy panowie przejechali dystans równy autostradzie A4 aż 7 razy!
– Jedna z uczestniczek w kategorii bieganie pokonała dystans dzielący Poznański Park Naukowo-Technologiczny z Helem!
–  Uczestnicy wspólnie pokonali trasę dzielącą bieguny naszej planety!

Jesteśmy przekonani, że następna edycja zaangażuje miłośników aktywności fizycznej i wspólnie pokonamy kolejne tysiące kilometrów!