Aktualności

Biomixer 2019 – gratka dla biotechnologów

2019-04-12

PPNT Poznań - BioMixer, czyli miesiąc biotechnologii w PPNT 2015Zapraszamy na cykl wydarzeń nie tylko dla biotechnologów, ale na pewno z biotechnologią w tle. W PPNT rusza właśnie Biomixer 2019!

Wiosna (kwiecień, maj i czerwiec) w PPNT to tradycyjnie czas dla biotechnologów. W tym okresie, już od kilku lat, organizujemy i włączamy się w wydarzenia branżowe, pod wspólnym hasłem „Biomixer”.

Biomixer to cykl wydarzeń dedykowanych studentom, naukowcom i przedsiębiorcom reprezentującym szeroko rozumianą branżę life science. Miłośnicy chemii, biotechnologii, kosmetologii, farmacji czy ochrony środowiska znajdą w Biomixerze coś dla siebie.

W tym roku oferujemy także możliwość spotkań międzybranżowych, rozszerzenia kontaktów naukowych i biznesowych oraz tworzenia interdyscyplinarnych zespołów. Wszystkie wydarzenia planowane w ramach Biomixera doskonale sprawdzą się też dla przedstawicieli innych dziedzin naukowych.

W tym roku w ramach Biomixera przygotowaliśmy:

#8 MEET BIOTECH – Badania to nie tylko nauka
15 kwietnia

Spotkanie organizowane przez ogólnopolskie stowarzyszenie Boost Biotech, w trakcie którego młode badaczki z naszego Parku podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi ze studentami kierunków związanych z biotechnologią. Sara Stefaniszyn i Iza Bajerlein podpowiedzą, jak zacząć karierę w tej branży i jakie umiejętności rozwijać, aby skutecznie połączyć wiedzę wyniesioną z uczelni z oczekiwaniami rynku.
Spotkanie będzie miało nieoficjalny charakter. Zapisy za pośrednictwem portalu facebook:  https://www.facebook.com/events/273881289993956/

Wykłady:

Zastosowanie nanomateriałów w biotechnologii – dr Jakub Rybka, Centrum Zaawansowanych Technologii

Prebiotyki, probiotyki i synbiotyki –  dr hab. Piotr Gulewicz, PPNT

8 maja, miejsce: PPNT, godz.1500, sala 154 w budynku H

Wystąpienie na III Międzynarodowej Konferencji Towarzystwa Roślin Strączkowych ILS
21-24 maja

Konferencja poświęcona będzie następującym tematom:jakość roślin strączkowych i odżywianie,

  • systemy rolnicze / agronomia,
  • reakcje na stres abiotyczny i biotyczny,
  • genetyka roślin strączkowych i genomika,
  • nowe metody selekcji do hodowli roślin.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona wspieraniu interakcji programów badawczych i badawczych z różnymi zainteresowanymi stronami, w tym rolnikami i stowarzyszeniami rolników, przemysłem nasion / pasz i żywności oraz konsumentami.
W programie znajdzie się wystąpienie naszego eksperta, dr hab. Piotra Gulewicza, pt.: „Ethanol and SFE legume seeds extracts as potential carbon source for lactic acid bacteria”

Wciąż można dołączyć do wydarzenia! Zapraszamy do rejestracji na stronie https://www.ils3.org/registration

Spotkanie z ekspertami NCBiR – „Szybka ścieżka” w praktyce
22 maja

Wydarzenie dedykowane wszystkim innowacyjnym firmom zainteresowanym pozyskaniem środków na rozwój działalności badawczo-rozwojowej.

W trakcie warsztatów prowadzonych przez ekspertów NCBR szczegółowo omówione zostaną dobre praktyki i wskazówki dotyczące wypełniania wniosku, jak również kluczowe elementy oceny projektów finansowanych z POIR.

Niewątpliwą korzyścią dla uczestników będzie także możliwość skorzystania z bezpośrednich konsultacji z ekspertami NCBR.

Więcej informacji i zapisy: https://ppnt.poznan.pl/spotkanie-z-ekspertami-ncbir/

Seminarium i warsztaty pn. „Odpowiedzialne wprowadzanie kosmetyków na rynek UE w świetle aktualnych zmian prawnych”
3-4 czerwca

Dwudniowe wydarzenie dla producentów kosmetyków, w trakcie którego przedstawimy szerokie spektrum tematów związanych z prowadzeniem badań nad nowymi produktami i wprowadzaniem ich na rynki europejskie. Postawimy na wiedzę i praktykę! Wśród zaproponowanych wystąpień znajdą się m.in.

  • tematy dotyczące metod in vitro – in vivo potwierdzające działanie produktu,
  • czynniki sukcesu na rynkach niemieckojęzycznych,
  • kwestie prawne w badaniach,
  • warsztaty z mikroskopem elektronowym.

Więcej informacji oraz formularz zapisów uruchomimy wkrótce!

SzkolenieWłasność intelektualna. Chroń, Komercjalizuj, Zarabiaj.”
13 czerwca

Wydarzenie dedykowane jest naukowcom, przedsiębiorcom oraz przedstawicielom jednostek naukowych, którzy rozwijają i wdrażają nowe rozwiązania. Zagadnienia:

  • Ochrona własności intelektualnej
  • Zabezpieczanie praw do wyników prac badawczych w przypadku współpracy z partnerami badawczo-wdrożeniowymi,
  • Dobre praktyki w ochronie wynalazków, utworów oraz know-how(prawo własności przemysłowej, prawo autorskie),
  • Rodzaje ścieżek komercjalizacji,
  • Aspekty własności intelektualnej w Programie Ramowym UE Horyzont 2020 oraz w konkursach krajowych

Więcej informacji i zapisy: http://rpk.ppnt.poznan.pl/site/szkolenia-naszeszkolenia.php

Dlaczego Biomixer?

W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym prężnie działa laboratorium biotechnologiczne, oferujące szeroki wachlarz usług dla biznesu. Mamy dedykowany zespół ekspertów, którzy poszukują rozwiązań technologicznych dla firm zajmujących się biotechnologią, farmacją, produkcją żywności (tradycyjnej, liofilizowanej, ekologicznej i specjalistycznej) czy opracowywaniem kosmetyków. Naszą misją jest też bliska współpraca ze studentami i doświadczonymi naukowcami, którzy mają praktyczne pomysły przydatne w gospodarce.

Jesteśmy naturalnym łącznikiem – miejscem gdzie przenikają się pomysły, wiedza i doświadczenia. I stąd właśnie Biomixer – okazja do spotkania dla całej branży life science.

Więcej informacji o wsparciu dla biotechnologów udziela Piotr Gulewicz, ekspert d. B+R oraz biotechnologii:  piotr.gulewicz@ppnt.poznan.pl, tel. 882 081 632