Aktualności

Wieczór badań i rozwoju z naszym Ekspertem

2018-10-15

badania w niemczechMyślisz o prowadzeniu innowacyjnych badań w Niemczech? Dowiedz się, jak się do tego przygotować i poznaj potencjalnych partnerów podczas „Niemieckiego wieczoru badań i rozwoju”.

ZAREJESTRUJ SIĘ >>>

Na spotkanie zapraszamy tych, którzy zawodowo zajmują się projektami związanymi z ochroną środowiska i nowymi technologiami, działają na styku nauki i biznesu lub są zainteresowani współpracą międzynarodową w zakresie projektów badawczych i rozwojowych, zwłaszcza w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Celem „Niemieckiego Wieczoru Badań i Rozwoju” jest nawiązanie nowych oraz pogłębienie już istniejących kontaktów pomiędzy naukowcami, badaczami, przedstawicielami organizacji oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi z obu krajów.

„Niemiecki wieczór badań i rozwoju”:

  • środa, 24 października 2018, o godz. 17.30
  • w pawilonie 11 (Iglica) MTP.
  • udział jest bezpłatny

O czym porozmawiamy?

Spotkanie będzie się składało z dwóch części: merytorycznej i networkingowej.  Podczas pierwszej  dr hab. Marcin Śmiglak (PPNT) oraz dr Piotr Otawski porozmawiają o wyzwaniach związanych z innowacjami w ochronie środowiska, komercjalizacją badań naukowych oraz współpracą międzynarodową.

W drugiej części spotkania będzie czas na networking, poznanie nowych ludzi z branży i nawiązanie wartościowych kontaktów wśród tych, którzy chcą rozwijać innowacje lub prowadzić badania w Niemczech.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 20.10.2018.

ZAREJESTRUJ SIĘ >>>

Więcej informacji znaleźć można pod nr t el.: 61 227 54 95 lub mailowo: poznan@ahk.pl

„Niemiecki wieczór badań i rozwoju” organizują wspólnie niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych, Polsko-Niemiecka Izbą Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Paneliści:
dr Piotr Otawski
Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, prawie planowania przestrzennego i regulacjach dotyczących procesu inwestycyjnego. W latach 2014–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Konserwator Przyrody. Współtwórca dużego projektu kompleksowej reformy prawa, projektu Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko.

dr hab. Marcin Śmiglak
Chemik i innowator działający w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Działa na styku nauki i biznesu. Prowadzi badania z zakresu podnoszenia odporności roślin uprawnych. Opracowana przez niego metoda ma szansę zrewolucjonizować rynek ochrony roślin i zostać nowoczesną strategią ochrony przed grzybami, wirusami oraz bakteriami, która wpisuje się w trendy ekologiczne. Doceniony przez Royal Society of Chemistry’s w konkursie Emerging Technologies Competition.