Aktualności

Kto pyta nie błądzi – zapraszamy na kolejny cykl spotkań!

2024-05-23

kto pyta nie błądziCzy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? Czy mikroplastik jest niebezpieczny? Weź udział w „Kto pyta nie błądzi”!

Tym razem podczas „Kto pyta nie błądzi” poruszymy temat sztucznej inteligencji oraz ochrony środowiska. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, zapisz się już teraz oraz zadaj pytanie ekspertom!

Rejestracja

Wydarzenie „Kto pyta nie błądzi” odbędzie się w dniach 11-12 czerwca, jako seria czterech spotkań. Celem jest obalanie mitów naukowych oraz promowanie wiedzy. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli, a także seniorów oraz wszystkich zainteresowanych.

Gdzie? Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, 61-815 Poznań

Kiedy?

11 czerwca (wtorek):

  • 09:00 – spotkanie szkół podstawowych
  • 12:00 – spotkanie szkół ponadpodstawowych

12 czerwca (środa):

  • 09:00 – spotkanie dla szkół podstawowych
  • 12:00 – Spotkanie dla seniorów oraz grupy ogólnej

Jak się zapisać na spotkania „Kto pyta nie błądzi”?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj.

Pytania do ekspertów można zadawać za pomocą formularza, również dostępnego online. Nie przegap okazji by dowiedzieć się więcej!

Formularz do zadawania pytań

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dołącz do nas, zadaj swoje pytania i bądź częścią naukowej przygody.

EKSPERCI

Mikołaj Basiński – Ochrona Środowiska

Lider inicjatywy „Szukam w lesie”, twórca internetowy, bloger, edukator. Jako leśny aktywista i pasjonat przyrody opowiada o problemach i pięknie leśnych ekosystemów na kanale YouTube. Aktywny sprzątacz lasu – jego nadal realizowanym celem jest samodzielne wyniesienie z lasu 1000 worków śmieci. Dotychczas posprzątał las z ponad 2 ton odpadów! Zawodowo psycholog, pedagog i aktywny konferansjer z ponad 13 letnim stażem w pracy na scenie.

dr inż. Tomasz Zgoła – Ochrona Środowiska

Ekspert PPNT ds. popularyzacji nauki. Pracę naukową i popularyzatorską realizuje w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Współtwórca bioindykacyjnych i hydromorfologicznych metod oceny stanu ekologicznego wód płynących. Uczestniczył także w pracach nad opracowaniem i wdrożeniem Makrofitowej Metody Oceny Rzek (MMOR) stosowanej w standardowym monitoringu rzek w Polsce. Posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie edukacji i popularyzacji wiedzy.

dr Bartosz Naskręcki – Sztuczna Inteligencja

Matematyk specjalizujący się w geometrii arytmetycznej, ekspert w teorii liczb i algebry komputerowej oraz entuzjasta krystalografii matematycznej. Dodatkowo jest pasjonatem promowania osiągnieć polskich kryptologów. Od 2014 roku zatrudniony na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zachęcamy także do śledzenia strony projektu, gdzie znajdują się transkrypcje oraz nagrania z poprzednich spotkań.

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: andrea.szpecht@ppnt.poznan.pl.