Aktualności

Mama Mu i Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni

2018-06-18
Laboratorium Wyobraźni zaprasza na warsztatyW najbliższy weekend, 23 i 24 czerwca, zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni na zupełnie nowe warsztaty, które pozwolą Wam poznać Mamę Mu i razem przeżyć Dzień Ojca.

Wizyta w Laboratorium Wyobraźni to zawsze dobry pomysł na weekend dla całej rodziny. Tym razem, w nadchodzącą sobotę i niedzielę, zapraszamy na zupełnie nowe warsztaty!

Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni

Zapraszamy wszystkich Ojców, aby razem ze swoimi pociechami przeżyli niezwykłą naukową przygodę w Laboratorium Wyobraźni PPNT! W każdej przygodzie niezbędny jest bohater, a Bohaterami w tym Dniu będą dla nas oczywiście Ojcowie!

Na czym będzie polegać survivalowa przygoda z Tatą?
Co zrobić, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności należy posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Jakie rośliny i zwierzęta mogą zagrażać w trakcie wędrówek pośród gór i lasów?  Przed nami niezwykła wyprawa do świata natury, która pozwoli nam znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań, poznać tajniki sztuki przetrwania, a także nacieszyć się bliskim spotkaniem z roślinami i zwierzętami. Podczas survivalowej przygody z Tatą spróbujemy wspólnie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia „z niczego”, budowania schronienia, które zapewni nam ciepło czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Survivalowa przygoda z Tatą to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach, a także żeby zacieśnić więzi rodzinne!

Każdy survival wymaga odpowiedniego przygotowania, więc prosimy pamiętać o odpowiednim stroju- długie spodnie, wygodne buty, nakrycia głowy i kurtki w plecakach będą bardzo przydatne!

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe

Czas trwania: 2h 15 min

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=27&data=2018-06-23

Mama Mu i ekologia w Laboratorium Wyobraźni

W niedzielę, 24 czerwca spotkamy się z nieprzeciętną krową, która niestrudzenie spełnia swe marzenia. Zapraszamy na spotkanie z książką „Mama Mu na huśtawce”, podczas którego posłuchamy przygód Mamy Mu czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie poznamy bliżej świat tej nietuzinkowej krowiej mamy podczas warsztatów ekologicznych!

W programie:

  • Posłuchaj, poczytaj, czyli spotkanie z bohaterami książki „Mama Mu na huśtawce” autorstwa J. i T. Wieslander. Usiądziemy wygodnie na poduszkach i poznamy przygody nieprzeciętnej krowy i jej przyjaciół czytane przez znakomitych lektorów.
  • Poeksperymentuj, czyli warsztaty ekologiczne „Krowa buduje piramidę”, w trakcie których dowiemy się, co by się stało, gdyby zabrakło pszczół, dlaczego rzepy czepiają się krowiego ogona oraz co mają ze sobą wspólnego biedronki, mszyce i mrówki. Poznamy krowi ekosystem, dzięki czemu zrozumiemy, dlaczego Mama Mu tak ochoczo organizuje sobie wędrówki po okolicy. Ponadto zbudujemy piramidę troficzną, czyli konstrukcję, która w niezwykły sposób pomoże nam zrozumieć pojęcie ekologii.

Najnowszy cykl warsztatów pozwalających doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni organizowany jest przez Laboratorium Wyobraźni PPNT we współpracy z Fundacją Słowo i Kropka oraz Wydawnictwem Zakamarki.

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=28&data=2018-06-24

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.