Aktualności

Zbiórka pieniędzy na karuzelę integracyjną – pomagamy!

2018-07-19

Stowarzyszenie Potrafię Więcej

Poznański Park Naukowo-Technologiczny wspiera zbiórkę pieniędzy na zakup karuzeli integracyjnej – akcja jest częścią szerszej kampanii społecznej „Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Potrafię Więcej”.

Cel to zebranie 12.444 zł, które przeznaczone zostaną za zakup i montaż na terenie Parku integracyjnej karuzeli dla podopiecznych Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”, przedszkolaków z „Parkowych Skrzatów”, a także dzieci odwiedzających PPNT. Za pomocą serwisu zrzutka.pl uruchomiono publiczną, internetową zbiórkę pieniędzy – inicjatywę może więc wesprzeć każdy, do czego gorąco zachęcamy!

Wpłać!

Dostosowywanie placów zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych to element kampanii społecznej “Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa”, którą Stowarzyszenie “Potrafię Więcej” rozpoczęło jesienią 2017 r. Kampania ta ma zachęcić dzieci i rodziców dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych do dawania najmłodszym szansy na integrującą zabawę. Ze szczegółami akcji można zapoznać się klikając TUTAJ.

Pamiętajmy, że „Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa” to zysk dla wszystkich:

  • Dzieci zyskają nową integracyjną karuzelę na placu zabaw. Wspólna zabawa dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi pozwala na wzajemne poznawanie siebie i swoich możliwości, bezinteresowne bycie sobą oraz na przełamywanie barier. Zachęcajmy dzieci do wspólnej zabawy i stwórzmy warunki do takiej zabawy.
  • Darczyńcy zyskają też możliwość odpisu podatkowego. Darowizny na rzecz działań lub na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Potrafię Więcej” zgodnie z przepisami prawnymi podlegają odpisom podatkowym: dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu, a dla osób prawnych limit do 10% od dochodu. Podstawą do rozliczenia jest bankowy dowód wpłaty darowizny na konto. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2010 Nr 51, poz. 307), art. 26 ust. 1 pkt 9 Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2011 Nr 74, poz. 397) art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7, art. 18. ust. 1a i 1c Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), art. 3 ust. 2 i 3, art. 4.

Dołączcie do nas! Wspólnie możemy więcej!