Przyznaliśmy stypendia dla doktorantów UAM
2019-11-05Doskonalenie metod leczenia chorób neurodegeneracyjnych, takich jak np. Choroba Alzheimera, metody syntezy nowych nienasyconych pochodnych silseskwioksanów, ewolucja roślinożernych roztoczy, psychofizjologia e-sportu czy badanie stanu przygotowania polskiego więziennictwa do przyjęcia skazanych z niepełnosprawnością ruchową. To tylko niektóre z wyróżnionych prac doktorskich. Przyznaliśmy stypendia naukowe dla doktorantów UAM.
Każda edycja programu stypendiów naukowych dla doktorantów UAM cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku wpłynęło do nas aż 150 wniosków z 14 wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rada Funduszu oceniła dorobek oraz aktywność naukową.
Wyłoniono 11 stypendystów. Są to:
- Alicja Laska – Wydział Biologii
- Kinga Stefanowska – Wydział Chemii
- Beata Koper – Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
- Michalina Wilkowska – Wydział Fizyki
- Anna Kuleszewicz – Wydział Historyczny
- Sebastian Kendzierski – Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
- Kinga Adamczewska – Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
- Maciej Behnke – Wydział Nauk Społecznych
- Łukasz Piątkowski – Wydział Neofilologii
- Tymoteusz Mądry – Wydział Prawa i Administracji
- Agnieszka Nymś-Górna – Wydział Studiów Edukacyjnych
Serdecznie gratulujemy!
To już 12. edycja programu stypendialnego dla doktorantów UAM. Każdy z laureatów będzie otrzymywał w roku akademickim 2019/2010 1500 złotych miesięcznie. Od 2008 roku PPNT Fundacji UAM wsparł już ponad 170 młodych naukowców na łączną kwotę prawie 2.500.000 zł.
PPNT, jako integralna część Fundacji UAM, od 25 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami. Wspieramy firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej. Od 2008 roku przyznajemy stypendia naukowe dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to część naszej działalności statutowej na rzecz UAM. Dzięki współpracy ze światem nauki oraz biznesu, mamy możliwość łączenia tych dwóch sfer, wspierając powstawanie innowacji i technologii mających zastosowanie w gospodarce.
fot. Adrian Wykrota