Zmniejsz ryzyko transakcji krajowych i zagranicznych – szkolenie dla firm
2016-04-11Ryzyko jest nieodłącznym elementem każdej transakcji biznesowej, a nieterminowa wpłata od kontrahenta może znacząco wpłynąć na stabilność firmy. Dlatego warto dowiedzieć się, jak zarządzać i minimalizować ryzyko towarzyszące transakcjom. 26 kwietnia zapraszamy przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie „Ryzyka w transakcjach w obrocie krajowym i zagranicznym i sposoby ich minimalizacji”.
Nieterminowe opłacanie faktur przez klientów dotyka aż 71% firm w Polsce. Średni czas opóźnienia we wpłatach wynosi 3 miesiące i 12 dni. Problem jest szczególnie trudny w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw – dla ponad połowy z nich już miesięczne opóźnienie stanowi zagrożenie dla stabilności finansowej*.
Jak się przed tym ustrzec? Jakie czynniki zwiększają ryzyko transakcji, a jakie pozwalają je zmniejszyć? Jak skutecznie wyeliminować ryzyko? I czy ryzyko w transakcjach dotyczy tylko terminowości spłaty?
Na te i inne pytania przedsiębiorców, odpowiemy podczas bezpłatnego szkolenia „Ryzyka w transakcjach w obrocie krajowym i zagranicznym i sposoby ich minimalizacji”, które odbędzie się siedzibie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego we wtorek, 26 kwietnia.
Pobierz program w formacie PDF
Więcej informacji udzielają: Anna Klimaszewska: ak@ppnt.poznan.pl; 61 827 97 70 i Agata Wylegała: aw@ppnt.pzonan.pl; 61 827 97 71
* * *
Trener: Janetta Sałek – przez 12 pracowała jako doradca Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu. Doradca biznesowy. Jest twórcą biznes planów dla przedsiębiorstw, analiz marketingowych, analiz rynkowych, raportów finansowych, rozliczeń projektów unijnych od strony finansowej i merytorycznej. Posiada doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego obejmujące m.in. transakcje w handlu zagranicznym, handel międzynarodowy, prawo międzynarodowe, negocjacje handlowe, cło i podatki w eksporcie, finansowanie handlu zagranicznego, ryzyko w handlu zagranicznym.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz licznych studiów podyplomowych (np. Przygotowanie i Zarządzanie projektami UE prowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatyw Menedżerskich Instytut Biznesu, Studium Biznesu Międzynarodowego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu czy Studium z Zakresu Zarządzania w Organizacjach Pozarządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu).
Szkolenie „Ryzyka w transakcjach w obrocie krajowym i zagranicznym i sposoby ich minimalizacji” jest współfinansowane ze środków Enterprise Europe Network.
* Wg portalu Rzetelna Firma