Aktualności

PPNT i MIT Technology Review poszukują młodych innowatorów – ostatnie dni rejestracji

2015-03-23

PPNT Poznań - PPNT i MIT Technology Review 2015Zapraszamy na pierwszą polską edycję konkursu Innovators under 35. Każdego roku MIT Technology Review wyłania kolejnych liderów innowacji w wieku poniżej 35 lat. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się po raz pierwszy w Polsce, a Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest partnerem tej prestiżowej inicjatywy.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, badaczem, autorem pionierskich projektów w jednej z ośmiu dziedzin (telekomunikacja, biotechnologia, hardware, software, web, nanotechnologia & materiały, transport, energia) i masz mniej niż 35 lat, weź udział w tej inicjatywie i zdobądź szansę na zaprezentowanie swojego projektu przed międzynarodową publicznością.

Do konkursu można zgłaszać zarówno siebie, jak i inne osoby za pośrednictwem platformy: www.mitinnovatorseurope.com, która będzie aktywna do 31 marca 2015 r. Po zakończeniu tego etapu profile kandydatów ocenią eksperci. Nazwiska 10 finalistów zostaną opublikowane z początkiem czerwca br., a ich projekty będą prezentowane podczas ceremonii finałowej, która odbędzie się 11 czerwca w Polsce.

Osoby do kontaktu:

Z PPNT: Agnieszka Dudka, agnieszka.dudka@ppnt.poznan.pl, 61 827 97 64.

Z MIT Technology Review: Anna Kowalska, anna.kowalska@opinno.com.

***

Innovators Under 35 to konkurs organizowany przez MIT Technology Review, którego celem jest odnajdywanie młodych liderów nowych technologii na całym świecie. Mimo że w samej Europie odbyło się dopiero kilka edycji, już ponad setka młodych innowatorów z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch dołączyła do grona zasłużonych.

Program odnajduje osobowości, które w wybitny sposób rozwiązują złożone problemy współczesnego świata. Poprzez znajomość I rozwój technologii przyczyniają się one do stworzenia lepszej przyszłości – mówi Jason Pontin, dyrektor MIT Technology Review.

Obecnie wśród tych osobowości znajdują się między innymi Konstantin Novoselov (noblista w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).