Rozwój kariery naukowej – listopadowe warsztaty z PPNT
2018-10-26Spędzasz godziny w laboratorium, nauka to Twoja pasja i marzysz o dokonaniu przełomowych odkryć? Dowiedz się, jak przekuć to, co kochasz w błyskotliwą karierę! Zapraszamy na cykl warsztatów „Rozwój kariery naukowej”.
15 i 16 listopada, eksperci PPNT wraz z doświadczonymi naukowcami, zapraszają na kilka spotkań i warsztatów ułatwiających rozwój kariery naukowej. Dowiedz się, co zrobić, aby czerpać zawodową satysfakcję z robienia rzeczy, które Cię fascynują!
Na wydarzenia zapraszamy młodych naukowców i studentów ostatnich lat. Wszystkie spotkania i warsztaty są bezpłatne!
-
Rozwój kariery naukowej. Możliwości dla doktorantów i młodych naukowców – 15 listopada (zapisz się)
Seminarium informacyjne, w trakcie którego omówione zostaną przede wszystkim możliwości stypendialne oferowane przez organizacje wspierające rozwój naukowy, takie jak Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Narodowe Centrum Nauki czy Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Opowiemy też o programie HORYZONT 2020 i podpowiemy, jak zwiększyć szanse na grant badawczy, jak planować karierę, jak budować pozycję w świecie nauki i rozwijać w sobie umiejętności lidera przydatne w tworzeniu międzynarodowych konsorcjów badawczych.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
-
Warsztaty rozwoju kariery naukowej. Niezbędnik młodego naukowca. czyli jak nie polec przy pisaniu projektów – 16 listopada (zapisz się)
Stworzymy niezbędnik młodego naukowca planującego tworzeni projektu. Dowiemy się: jak przełożyć pomysł na projekt i określić jego cel? jak definiować cele szczegółowe i przekładać je na działania – metodologię? jakich błędów unikać przy pisaniu projektu? Pokażemy dobre i złe przykłady projektów badawczo-naukowych.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
-
Warsztaty rozwoju kariery naukowej. Gra symulacyjna „Budowniczy na krańcu świata”- 16 listopada (zapisz się)
Jeśli poważnie myślisz o karierze naukowej, warto przyjrzeć się roli, jaką przyjmujesz w zespole badawczym. Często nie wynika ona bezpośrednio z kompetencji twardych, ale tez z umiejętności komunikacyjnych czy cech osobowości. Na warsztacie poznasz teorię ról zespołowych w praktyce, zmierzysz się z sytuacją, w której będziesz musiał podejmować ryzyko i współpracować wykorzystując swoje najmocniejsze strony. Spotkanie ma formę gry symulacyjnej.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Warsztaty organizowane są jako część „Projektu NAUKOWIEC” w ramach inicjatywy EURAXESS. Organizatorem spotkań jest Regionalny Punkt Kontaktowy programów ramowych UE działający w naszym Parku.
W przypadku pytań napisz lub zadzwoń do nas: ab@ppnt.poznan.pl, tel: 61 827 97 44
Zdjęcie: freepik.com