Aktualności

A CZY TY ZMIENIASZ COŚ W KLIMACIE? WEŹ UDZIAŁ W PLENEROWYM SPEKTAKLU EKOLOGICZNYM

2022-08-18
Już 18 września br., o godz. 16:00, na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się familijny, darmowy, plenerowy spektakl ekologiczny „Co(2) zmieniacie w klimacie?”.

 

 

To pierwsza taka inicjatywa spektaklu ekologicznego w Nurcie Nowego Cyrku podczas którego wszyscy będą mieli okazję przekonać się czy, i w jaki sposób, Matka Ziemia może zostać uratowana.

 

W obliczu kryzysu ekologicznego oraz drastycznych zmian społecznych, PPNT podejmuje działania, których celem jest zachęcenie do aktywnej działalności na rzecz środowiska i zmian klimatycznych. Podczas spektaklu „Co(2) zmieniacie w klimacie?” zobaczycie sztukę szczudlarstwa, żonglerstwo, akrobatykę, monocykl i klaunadę. Plastyczna forma spektaklu, który opiera się na muzyce i gestach a nie narracji mówionej sprawia, że wydarzenie dostępne jest dla szerokiego grona odbiorców, także osób, które nie posługują się w sposób biegły językiem polskim, tj. społeczność ukraińska. Widowisko będzie okazją do spotkania oraz zaznajomienia tejże grupy z lokalną kulturą, inicjatywami i postawami.

Dążąc do zwiększenia świadomości i popularyzacji proekologicznych postaw, Poznański Park Naukowo-Technologiczny zadecydował, że zdecydowana większość kostiumów oraz scenografia wykorzystana podczas spektaklu zostanie skonstruowana z rzeczy z recyklingu, z odzysku, z tzw. „drugiej ręki”. Mając na uwadze walory edukacyjne projektu podjęliśmy współpracę z aktywistą Mikołajem Basińskim, który prowadzi kanał na YouTubie: „Szukam w lesie”. W  ramach przygotowań do spektaklu zaangażował się wraz z aktorami w akcję, która jest bardzo ważna dla naszej planety. Efekty tych działań będziecie mogli zobaczyć na kanale Mikołaja.

 Dlaczego zależy nam na Twojej obecności?

Bardzo długo zastanawialiśmy się, co się stanie, jeżeli połączymy naukę i sztukę. Opierając się na tej idei przygotowaliśmy widowisko, które jest wynikiem rozmów i pracy koncepcyjnej artystów oraz naukowców a w ten sposób tworzymy nową, unikatową jakość. Wspólnie z nami możesz ujrzeć jakie walory edukacyjne i artystyczne przyniesie połączenie tych dwóch, pozornie, hermetycznych światów.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny realizuje misję wspierania gospodarki przez transfer technologii oraz łączenie nauki z biznesem.. Kryzys oraz drastyczne zmiany społeczne sprawiają, że konieczne jest podjęcie długofalowego działania na rzecz środowiska. Mając na uwadze przekaz edukacyjny spektaklu, korzystaliśmy ze wsparcia konsultanta merytorycznego dr Adriana Zająca, który obecnie zajmuje stanowisko specjalisty ds. Badań Naukowych w Grupie Syntez Materiałowych PPNT.

Organizowany ekologiczny spektakl plenerowy „Co(2) zmieniacie w klimacie?” to wydarzenie bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Każdy z zainteresowanych uczestników musi wypełnić formularz rejestracyjny. 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Do zobaczenia 18 września br., o godz.16:00, na terenie PPNT.

„Co(2) zmieniacie w klimacie?”

Reżyseria: Barbara Prądzyńska
Na podstawie scenariusza: Marty Kuczyńskiej
Muzyka: Maria Kępnisty
Choreografia: Adrian Rzetelski
Koncept kostiumów: Barbara Szymczak
Wykonanie kostiumów: Olga Rudzińska/ Maria Kapela
Scenografia: Przemysław Bembnista

Aktorzy:

Magdalena Banachowicz
Łukasz Banach
Tomasz Krawczyk
Norbert Ogoniak
Maja Osińska
Kinga Rybarczyk

Producentka i pomysłodawczyni projektu: Natalia Gorzelańczyk

Ekologiczny spektakl plenerowy realizowany jest w ramach projektu: Nowe Laboratorium Wyobraźni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2022
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań #poznańwspiera