CSR

Jesteśmy partnerem pierwszej edycji zawodów dla uczestników Akademii GO4Robot. Finał już 11.06 w PPNT!

2022-05-20
„Robomaster GO4Robot – w podboju kosmosu” to pierwsza edycja ogólnopolskich zawodów, jakie organizuje Zespół pasjonatów z Go4Robot. Na co dzień zajmują się organizacją warsztatów z robotyki i nauki programowania dla dzieci, oswajając najmłodszych z najnowszymi technologiami poprzez zabawę tworząc Akademię GO4Robot. Robomaster dobiega już końca, a 11 czerwca mamy przyjemność być gospodarzem zawodów finałowych.

Konkurs sprzyjający popularyzacji nauki

Prace pilotażowych zawodów miały nawiązywać do kosmosu, podróży kosmicznych, nowych technologii, satelit, statków kosmicznych czy też eksploracji kosmosu. Ciekawym jest to, że Akademia GO4Robot zaprosiła do konkursu już najmłodszych adeptów nauki, bo z uwzględnieniem podziałów wiekowych, mogli w nim wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Wpłynęło aż 70 zgłoszeń z miast, w których znajdują się oddziały Zespołu GO4Robot, czyli Poznania, Wrocławia, Łodzi, Gdańska oraz Częstochowy.

Awans i finał

W wydarzeniu finałowym, które odbędzie się 11 czerwca, weźmie udział aż 31 uczestników. Będzie się działo, bowiem osoby które awansowały do zawodów finałowych zmierzą się na żywo w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności programistyczne oraz konstrukcyjne związane z zajęciami GO4Robot. W każdej kategorii wiekowej nagrodzonych zostanie 3 uczestników. Jest o co walczyć, bowiem nagrody to nie tylko roboty edukacyjne, ale także zestawy LEGO i kursy online.

Lubimy takie partnerstwa!

Bez wahania przyjęliśmy propozycję bycia partnerem zawodów „Robomaster GO4Robot – w podboju kosmosu” z kilku powodów. Znamy Zespół i współpracowaliśmy już wcześniej wiedząc, że jest to grupa zaangażowanych i pochłoniętych pasją Ekspertów. Sami, prowadząc pierwsze w Wielkopolsce centrum nauki, czyli Laboratorium Wyobraźni PPNT, stawiamy na popularyzację nauk ścisłych wśród najmłodszych, a jako jeden z pierwszych hubów innowacji cyfrowych, powołanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, wspieramy transformację cyfrową przedsiębiorstw, propagując tym samym ideę Przemysłu 4.0. Jeśli zatem słyszymy, że istnieją inicjatywy, które stawiają na budowanie kompetencji cyfrowych, czyli w tym przypadku programowania – i to już wśród najmłodszych, to jesteśmy i będziemy na „Tak!”

Za finalistów „Robomaster GO4Robot – w podboju kosmosu” Zespół PPNT trzyma mocno kciuki, życząc wspaniałej przygody z nauką poprzez… zabawę!