Laboratorium Wyobraźni pełne niespodzianek na ferie zimowe
2018-02-02Zostajecie w ferie w Poznaniu? To nie przeoczcie wyjątkowej oferty w Laboratorium Wyobraźni! W tym roku ferie obfitować będą w nowe warsztaty, zajęcia dla maluchów i… wieczór tylko dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie: od zajęć chemicznych, przez robotykę, po ciekawostki o kosmosie.
Ferie zimowe to doskonała okazja do zabawy, odpoczynku i… eksplorowania. Możecie to robić również w Poznaniu, bo w Laboratorium Wyobraźni będzie tyle ciekawych zajęć, że nie tylko doskonale będziecie się bawić, ale też poznacie nieznane zakamarki otaczającego nas świata!
14 lutego – Walentynki, Laboratorium Miłości
Zapraszamy na zajęcia „Laboratorium Miłości”, podczas których uczestnicy przekonają się, że chemia może być romantyczna: kwiaty zmieniają kolory, serce płonie, ale się nie spala a „żelkowe” misie mogą świecić w ciemnościach. Młodzi odkrywcy będą mogli stworzyć eliksir miłości oraz parafinowe serduszko w romantycznej atmosferze. Ponadto, eksperymentatorzy wcielą się w detektywa i rozwiążą miłosną zagadkę.
Kup bilet
15 lutego – Laboratorium Zmysłów
Na zajęciach doświadczalnie udowodnimy niedoskonałości naszych zmysłów. Dowiemy się, że nie widzimy i nie słyszymy wszystkiego. Zaobserwujemy zgrany duet smaku i zapachu. Na warsztatach „Labirynt Zmysłów” sprawdzimy też „nieczułość” naszego dotyku
Kup bilet
16 lutego – Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów
Pokazy „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów to pasjonująca opowieść o Układzie Słonecznym. Dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się m.in. jakie odległości dzielą Ziemię od najbliższych jej obiektów? czym są „gazowe olbrzymy”? z czego powstają gwiazdy i czy tzw. „spadające gwiazdy” to też gwiazdy? co ma w środku Droga Mleczna?
Kup bilet
17 lutego – Fabryka Pozorów
Czy to co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory? Zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiesz się, że to co z pozoru może wydawać się oczywiste wcale nie musi takie być!
Kup bilet
18 lutego – Widzialne niewidzialne
„Widzialne niewidzialne” to warsztaty, w których dzieci i dorośli mają szansę zobaczyć, poczuć i poznać substancje, które zazwyczaj są dla nas niewidoczne, czyli gazy. Dzięki eksperymentom dowiedzą się, jakie właściwości ma tlen, dwutlenek węgla czy wodór, będą mogli przeprowadzić małe kontrolowane wybuchy i stworzyć pianę, która podtrzymuje ogień, a na koniec – zbudują mini-rakietę, która faktycznie może polecieć!
Kup bilet
19 lutego – NOWOŚĆ – Lego Opowieści
Lego Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność komunikacji, pisania, sztukę prezentacji oraz współpracy. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer.
Kup bilet
23 lutego – NOWOŚĆ – Dzień Najmłodszego Odkrywcy
Pierwszy raz w historii istnienia Laboratorium Wyobraźni tworzymy wydarzenie dedykowane wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat. Dzień Najmłodszego Odkrywcy organizowany jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Zaplanowaliśmy na ten dzień zajęcia pt. Laboratorium Zabawy. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Rodzicami sprawdzą, czy można stworzyć kwadratowe bańki mydlane oraz czy można sprawić, że piłki będą znikać. Ponadto pokażemy, jak zrobić domową piaskownicę, i zrobimy wspólnie mydełko gniotek, które będzie można zabrać ze sobą, aby w domu posłużyło zarówno do zabawy, jak i do kąpieli.
Kup bilet
23 lutego – Fabryka Pozorów
24 lutego – NOWOŚĆ – Kosmiczna Robotyka
Na warsztatach z „Kosmicznej Robotyki” zbudujecie swojego własnego łazika z klocków Lego WeDo. Waszym zadaniem będzie przewieźć próbkę materii we wskazane miejsce. Czy się to uda? Tworzenie mobilnego robota z klocków Lego WeDo 2.0 oraz jego programowanie to zadanie dla tych, którzy nie boją się technicznych wyzwań.
Kup bilet
25 lutego – Podróż w głąb komórki
Aby zobrazować zagadnienia związane z DNA, najpierw zbudujemy model komórki. Samodzielne wykonanie modelu pomoże dzieciom i dorosłym zrozumieć czym jest komórka, jakie procesy w niej zachodzą i czym różnią się komórki budujące rośliny, o tych budujących ciało człowieka.
Kup bilet