Aktualności

Skonsultuj dobór rozwiązań IT z DIH4Future

2020-11-19
Pod koniec 2019 roku Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wyłoniło pierwsze w Polsce Huby Innowacji Cyfrowych. Ich kluczowym zadaniem jest doradztwo i wsparcie przedsiębiorców w doborze oraz wdrażaniu najnowszych rozwiązań IT w firmach.

PPNT jako lider DIH4Future

Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest liderem hubu DIH4Future, a tworzą go również Apollogic, Technopark Gliwice oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Działamy biznesowo i misyjnie.

Mamy na swoim koncie już sporo sukcesów we współpracy z przedsiębiorcami. Najbardziej namacalnym dowodem na to, jest fakt, że w gronie laureatów konkursu „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”, znalazło się ponad 105 firm, w tym kilku przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy swoje wnioski konkursowe konsultowali z naszymi Ekspertami działającymi w ramach DIH4Future. Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Jest wśród nich także lokator PPNT – firma NUTOPI.

Co może DIH4Future?

W ramach DIH4Future wypracowaliśmy narzędzia, które pomogą wyjść firmom z post-covidowego kryzysu silniejszymi i sprawniejszymi w działaniu. W tym celu przygotowaliśmy trzy testy do autodiagnozy, na podstawie których zbudujemy eksperckie raporty wspierające transformację przedsiębiorstw.

WYPEŁNIJ 

25 lat doświadczenia + własna serwerownia = ogrom doświadczeń, którymi chcemy się dzielić

Poznański Park Naukowo-Technologiczny ma liczne kontakty z firmami z różnych branż i o różnych potrzebach. Łącząc potencjał naukowy, technologiczny- posiadamy bowiem własną serwerownię DataCenter PPNT, i 25-letnie doświadczenie w pracy z biznesem, Park wspiera firmy w kreowaniu rozwiązań, wzmacnianiu kultury innowacyjnej, zarządzaniu własnością intelektualną, wdrażaniu na rynek nowych technologii i produktów oraz implementowaniu rozwiązań IT.

DataCenter PPNT 

Bezpłatne wydarzenia i prezentacje rozwiązań IT dla firm

W ramach DIH4Future chcemy również edukować pracowników, kierownictwo i właścicieli firm poprzez warsztaty, spotkania i webinary. Dlatego skupimy się na tym, w jaki sposób budować kulturę innowacji, jak szukać rozwiązań, jak tworzyć produkty dopasowane do potrzeb klientów. I dopiero w następnym kroku – jak to robić z wykorzystaniem chmury, Internetu Rzeczy, rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji czy druku 3D.

W najbliższym tygodniu, czyli 25 i 26 listopada, zapraszamy na bezpłatną konferencję online Firma w chmurze. Technologia, bezpieczeństwo, rozwiązania, podczas której nasze DataCenter PPNT wraz z partnerami VMware, RMS System oraz Direct IT przedstawi w teorii i praktyce zagadnienia związane z najpopularniejszym chyba narzędziem IT, czyli cloud computing.

Więcej o konferencji Firma w chmurze 

Na początku grudnia z kolei planujemy webinar Transformacja cyfrowa – nowe możliwości dla rozwoju firm w 2021 r., podczas którego omówimy zależność modeli biznesowych od procesu transformacji cyfrowej, źródła finansowania, a także zaprezentujemy najnowsze rozwiązania IT, które są już wdrażane i wykorzystywane w różnych firmach.

Śledźcie aktualności PPNT, aby być na bieżąco z DIH4Future!

Szeroki zakres możliwości

DIH4Future świadczy doradztwo i usługi w takich dziedzinach jak:

 • Budowa biznesu opartego o technologię – modelowanie biznesowe dla projektów wdrożeniowych i formułowanie strategii wprowadzania rozwiązań na rynek.
 • Kreowanie i walidacja rynkowa pomysłów – generowanie i testowanie rozwiązań opartych o potrzeby klienta, z wykorzystaniem Design Thinking.
 • Finansowanie projektów badawczo-rozwojowych – doradztwo i pozyskanie finansowania zewnętrznego na rozwój technologii.
 • Doradztwo w procesie pozyskania inwestora.
 • Ochrona własności intelektualnej – zarządzanie i ochrona własności intelektualnej jako narzędzie przewagi konkurencyjnej.
 • Poszukiwanie partnerów – wsparcie w poszukiwaniu międzynarodowych i krajowych partnerów technologicznych, naukowych i biznesowych.
 • DataCenter – kompleksowe wsparcie technologiczne w ramach cloud computingu (Software Defined Data Center – Programowo Zdefiniowane Centrum Danych).
 • Networking– tworzenie okazji do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy, kojarzenie dostawców i odbiorców rozwiązań.
 • Sztuczna Inteligencja – organizacja warsztatów i doradztwo dot. usprawnienia procesów biznesowych w firmach przy pomocy SI. Tworzenie prototypów i pełnych rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, np. automatyczna kontrola jakości w firmach produkcyjnych, chatboty. Wykrywanie trendów i analizy predykcyjne oparte na uczeniu maszynowym i dużej ilości danych.
 • Internet Rzeczy – wykorzystanie sensorów i technologii sieciowych do zdalnego monitoringu i kontroli. Budowa prototypów urządzeń elektronicznych celem szybkiej weryfikacji biznesowej.
 • Software House – budowa aplikacji biznesowych, integracja i rozbudowa istniejących rozwiązań, usługi programistyczne, doradztwo w wyborze odpowiedniej technologii.
 • Mixed Reality – tworzenie aplikacji mieszanej i rozszerzonej rzeczywistości na potrzeby wizualizacji obiektów 3D, organizacji wirtualnych szkoleń pracowniczych, wizualizacji procesów i optymalizacji prac serwisowych.
 • Usługi chmurowe – doradztwo w wyborze, przeniesienie systemu do chmury, uruchomienie prywatnego, publicznego lub hybrydowego rozwiązania chmurowego.
 • Doradztwo w zakresie Transformacji Cyfrowej – organizacja i prowadzenie warsztatów i szkoleń z zakresu nowoczesnych technologii; wyszukiwanie miejsc, gdzie konkretna technologia może znacznie zwiększyć efektywność prowadzonego biznesu.

Jeśli macie pytania, potrzebujecie wsparcia dla swoje firmy, zapraszamy do kontaktu!

Piotr Nędzewicz

T +48 61 62 72 115

M +48 696 012 126 piotr.nedzewicz@ppnt.poznan.pl