Aktualności

Spotkanie w ramach międzynarodowego projektu PE4Trans

2021-09-29
W dniach 22-23 września br., w Kaliszu odbył się kolejny warsztat projektu PE4Trans, podczas którego partnerzy rozmawiali na temat dalszych działań podjętych w ramach inicjatywy. Celem projektu jest poprawa regionalnej polityki transportu publicznego poprzez włączenie obywateli w proces jej tworzenia oraz przygotowanie rozwiązań promujących zmianę przyzwyczajeń transportowych mieszkańców.

Opracowany plan zawiera szereg działań, które będą wdrażane w regionach partnerskich i dotyczą zarówno usprawnienia komunikacji publicznej, jak też zachęcenia mieszkańców do rezygnacji z prywatnych samochodów na rzecz transportu publicznego oraz aktywnej mobilności (rowerem oraz pieszo).

Poza przedstawicielami Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, do Kalisza przyjechali również partnerzy projektu z Grecji oraz Niemiec. Natomiast online, w warsztatach udział wzięli również partnerzy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz eksperci. Gospodarzem Spotkania było Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Więcej informacji na temat projektu.