Aktualności

WIZYTA STUDYJNA STUDENTÓW AGH W PPNT

2022-06-08
W piątek, 3 czerwca br., Poznański Park Naukowo-Technologiczny odwiedziła grupa studentów z koła naukowego HEXA, które działa w strukturach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Grupa studentów dwóch kierunków – mikro i mamotechnologii w biofizyce oraz nanoinżynierii materiałów, wraz z opiekunem naukowym, wzięła udział w wizycie studyjnej na terenie PPNT.

 

 

 

Celem wizyty studyjnej było przedstawienie studentom struktury Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz obszarów podejmowanych działalności a także przedstawienie perspektyw rozwoju naukowego młodych ludzi.
Spotkanie rozpoczął Roman Niedzielski, specjalista ds. Inwestycji Kapitałowych, który z PPNT związany jest od 2011 roku. Opowiedział on o początkach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, o obszarach rozwoju, realizowanych projektach i wyzwaniach z jakimi spotyka się instytut. Studenci mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień poświęconych takim programom jak Erasmus for Young Entrepreneurs Global czy projektom unijnym realizowanym w ramach HPK. Poruszono także zagadnienia związane z polityką innowacyjności. Pojawiło się wiele pytań i część teoretyczna przybrała postać ciekawej dyskusji.

Studenci z koła naukowego HEXA mieli okazję zobaczyć laboratoria i ich wyposażenie. Tutaj także nie zabrakło pytań.
Wizyta studyjna zakończyła się spacerem po terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.